Вибрати За

Що буде з Романівським районом та його держструктурами? – відповідає голова Романівської райради Олександр Кондратюк

Романівський район вже найближчим часом припинить своє існування. Що ж буде далі? – розпитали у голови Романівської районної ради Олександра Кондратюка.

– Коли припинить існування Романівський район?

– З моменту набрання повноважень новообраної Житомирської районної ради. Це відбудеться орієнтовно на початку листопада 2020 року.

– Тобто всі повноваження перейдуть одразу у руки Житомирської районної ради?

-Ні, абсолютна більшість повноважень перейде до новоутвореної Романівської селищної ради (Романівської ОТГ) та Миропільської селищної ради, яка вже функціонує. До 31 грудня цього року всі установи Романівського району працюватимуть в межах існуючого районного бюджету. Новоутвореній Житомирській районній раді відійдуть незначні повноваження та й ті ще чітко не окреслені законом.

– Що буде з комунальною власністю? Кому віддадуть Романівську лікарню?

– Всі без винятку комунальні установи, в тому числі лікувальні, освітні, заклади культури та соціальної сфери будуть передані в управління Романівської селищної ради. Це рішення планується прийняти на найближчій сесії Романівської районної ради.

– Що буде з державними структурами, які не були в комунальній власності районної ради. Наприклад з поліцією, судом, прокуратурою, казначейством, управлінням соціального захисту, центром зайнятості, тощо?

– Всі структури продовжать свою роботу у звичному режимі, для координації їх дій в Романові лишиться підрозділ районної державної адміністрації з невеликим штатом працівників. Форму і спосіб існування цих закладів визначатимуть в ході подальшого проведення адміністративно-територіальної реформи. На функціонування цих структур матиме прямий вплив і новообрана Романівська селищна рада.

– Після ліквідації району як співпрацюватимуть Романівська та Миропільська селищна ради?

– Співпрацюватимуть як два незалежних і самостійних органи місцевого самоврядування. Я сподіваюся, вони підпишуть договір про спільне утримання установ, в яких зацікавлені обидві громади (лікарні, архів, структури соцзахисту, тощо)

– Що буде з сільськими радами?

– Законом передбачено, що на одній із перших сесій новообраної ради утворюються старостинські округи та депутати ради обирають старост. Тобто на місці сільрад можуть бути утворені старостати з усіма повноваженнями виконкомів сільських рад за винятком розпорядження місцевим бюджетом.

– Що зміниться з утворенням Романівської ОТГ замість сільських рад району?

– Утвориться один єдиний центр влади з усіма повноваженнями та з усією відповідальністю. Крім того  ОТГ отримає більше повноважень, ніж ті, які раніше мали сільські, селищні та районні органи влади разом взяті. Це прямі міжбюджетні стосунки з Міністерством фінансів, управління майже всіма місцевими податками та зборами, розпорядження землями сільськогосподарського призначення, тощо.