Вибрати За

Щедрого врожаю не буде: на Романівщині полуниця на грядках гниє, не достигаючи

Зазвичай травень-червень для жителів району (особливо сіл Старочуднівської Гути, Сульжинівки, Годихи, тощо) насичені роботою в полі біля полуниці і відповідно приносять прибутки жителям , які торгують ягодами на трасі або здають заготівельникам. Проте цьогоріч жителі скаржаться, що дощ зіпсував сезон і щедрого врожаю очікувати не слід.

Зокрема одна із власниць полуничних грядок у Романові зазначає, що цього року строки збору врожаю зміщуються через спочатку морози, а потім дощі. Полуниці багато не буде, тому ціна на неї буде високою.

Інша продавчиня полуниці скаржиться, що змушена зривати ягоди ще недозрілими, адже вони від надмірної вологи починають гнити, недозрівши.

Але власники полуничних грядок все ж таки мають надію, що солодких ягід ще вдасться скуштувати, адже на кущиках ще є цвіт і є сподівання на сонячну погоду.

Нині в Романові за літрову баночку полуниці, вирощеної на домашніх грядках, просять 60-70 грн, привезену із Закарпаття полуницю продають в магазинах за ціною 85-95 грн за кг.