Вибрати За

У 2019 році наймолодшою мамою стала 16-річна жителька Романівщини, найстаршою – 42-річна

У 2019 році Романівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану та сільськими і селищними радами району зареєстровано 210 народжень, що  на 7 більше, ніж у 2018 році (тоді народилося 203 дитини).

 Найбільше дітей зареєстровано у вересні –  28, у жовтні – 23, у січні та липні – 22, у травні та серпні – по  19, у квітні –  18, у грудні – 17,  а найменше  у червні – 6, у лютому – 9, у березні – 13, у листопаді – 14.

Звичайно, найбільше народжень зареєстровано районним відділом – 128. Це пов’язано з тим, що працівниками відділу здійснюються виїзні прийоми громадян безпосередньо у пологовому відділенні Романівської ЦРЛ, де видаються свідоцтва про народження малюків. За 2019 рік у пологовому відділенні було вручено 101 свідоцтво про народження, що становить 48,1% від загальної кількості новонароджених. В 2018 році цей відсоток становив 42,85.  Особливо популярною ця послуга є серед батьків, які проживають у сільській місцевості, адже  у них більше немає необхідності звертатись до сільської ради за місцем проживання.

До речі, тепер батьки мають можливість одночасно з реєстрацією народження зареєструвати і місце проживання своєї дитини. За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини, як у відділі так і у пологовому будинку. У 2019 році цією послугою скористалася також 101 особа.

У Миропільській селищній раді зареєстровано 25 народжень. У Биківській селищній раді 13. Найбільше народжень серед сільських рад зареєстровано Карвинівською сільською  радою –  7, Романівською сільською радою – 4. Булдичівською, Вільшанською, Камінською, Ольшанською, Печанівською, Прутівською, Соболівською сільськими радами зареєстровано по 3 народження. По 2 народження зареєстровано у Годиській,  Гордіївській та Хижинецькій сільських радах. Лише по одному  народженню  зареєстровано Великокозарською, Врублівською, Старочуднівськогутянською, Червонохатківською, Ягодинською та Ясногородською сільськими радами. Жодного народження не зареєстровано  у Нивненскій та Садківській  сільській раді.

Якщо в 2018 році в районі  народилося більше хлопчиків (115, а дівчаток 88), то в 2019 році хлопчиків, навпаки, народилося менше 99, а дівчаток більше -111. По районному відділу зареєстровано 61 хлопчик та 67 дівчаток.  У Миропільській селищній раді зареєстровано лише 8 хлопчиків, а  дівчаток  вдвічі більше -17, у Биківській селищній раді  – 8 хлопчиків і  5 дівчаток.

Однакова кількість хлопчиків та дівчаток зареєстровано  у Годиській та Хижинецькій ( по 1 ) сільських радах.

Жодного хлопчика в минулому році не зареєстровано у Великокозарській, Врублівській, Гордіївській, Ольшанській сільських радах, а  жодної дівчинки  – у Старочуднівськогутянській, Червонохатківській, Ягодинській та Ясногородській сільських радах .

Зареєстровано в 2019 році лише одна двійня: у Миропільській селищній раді вересні з’явилися на світ два хлопчики Григор та Єгор.

Наймолодшій мамі, яка народила в 2019 році дитину, виповнилося 16 років, а найстаршій – 42. Наймолодшому татусеві виповнилося  17 років, а найстаршому – 47.

53 малюки стали первістками у свої сім’ях, другою дитиною поповнилося 77 сімей,  третьою – 42 сім’ї, четвертою – 21, п’ятою – 9 сімей;  у двох  сім’ях з’явилося по шостій  дитині, у двох- по сьомій; три сім’ї тепер  мають восьмеро діток. Рекордсменами можна вважати сім’ю, у якій з’явилася десята дитина. 

Н. Г. Присяжнюк – начальник Романівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький)