Вибрати За

У ЦПМСД розповіли, куди дзвонити жителям Романівщини у разі підозри на коронавірус

При ознаках будь-яких ГРВІ жителі Романівського району перш за все повинні звернутися за допомогою до сімейного лікаря, найкраще звязатися з ним телефоном.

Про це Твій Романів повідомив головний лікар КУ ЦПМСД Олександр Галяс.

Кожен пацієнт, який підписав декларацію із сімейним лікарем, має у цій декларації вказаний контактний телефон свого лікаря. Також жителі району можуть зв’язатися з реєстратором КУ ЦПМСД за телефоном 098-595-63-12, реєстратор сконтактує вас з вашим сімейним лікарем, або зможе допомогти дистанційно укласти декларацію, якщо ви ще цього не зробили.

Робочі контакти сімейних лікарів вказані на сайті Helsi.me

Після звернення до сімейного лікаря, останній визначає як саме надавати вам допомогу. При ознаках коронавірусу лікарі керуються Наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722 “Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)”.

Зокрема при легкому перебігу лікарі рекомендують амбулаторне лікування (тобто вдома).
Легкий перебіг захворювання характеризується: невисокою гарячкою (до 38°С), що добре контролюються прийомом жарознижуючих препаратів; нежиттю; сухим кашлем без ознак дихальної недостатності (таких як утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання); відсутністю шлунково-кишкових проявів (нудота, блювання та/або діарея); відсутністю змін психічного стану (порушення свідомості, млявість).

Заборонено надавати медичну допомогу та проводити догляд в амбулаторно-поліклінічних умовах пацієнтам, які знаходяться в групі ризику щодо розвитку ускладнень: 1) тяжкі хронічні захворювання легень і серцево-судинної системи; 2) ниркова недостатність; 3) імуносупресивні стани (первинний і вторинний імунодефіцити); 4) тяжкі алергічні захворювання або стани; 5) аутоімунні захворювання; а також з симптомами, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг, як от: 1) ядуха; 2) утруднене дихання; 3) збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми; 4) кровохаркання; 5) шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); 6) зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість)

Якщо у пацієнта важкий перебіг захворювання – лікар з надання первинної медичної допомоги надає рекомендацію виклику екстреної медичної допомоги за номером 103 .

Медики швидкої при виїзді до підозрюваного на коронавірус також керуються Наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722 “Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)”.