Вибрати За

У центрі Романова бобри валять дерева та риють нори під городами, що межують з річкою

Впродовж місяця в одному місці на річці Лісній у центрі Романова впало два великих дерева. Ще кілька впали вздовж русла. Дерева переточили бобри.

Жителі обійсть, що межують з річкою Лісною в Романові, скаржаться, що бобри вже не один рік завдають шкоди садкам – гризуть дерева, інколи повністю звалюючи, риють нори під городами так, що навесні коні, які орють землю, провалюються. Інколи бобри “допомагають зібрати” урожай капусти і буряків.В Романівському управлінні Держпродспоживслужби Твій Романів зауважили, що з ветеринарної точки зору бобри не несуть небезпеки людям чи свійським тваринам. Бобер, на відміну від лиса, не є джерелом збудника сказу, відповідно і хворобу рідко поширює. Але все ж при зустрічі з твариною слід уникати контакту, адже тварина може захищатися і нанести фізичну шкоду.

Варто зауважити, що бобер перебуває під охороною держави. Мисливці можуть полювати на нього лише з ліцензією, але полювання в межах населених пунктів категорично заборонено. Законодавство також забороняє використовувати пастки чи руйнувати нори-будинки. Бобрів можна відловлювати і відселяти за межі населених пунктів.

Нагадаємо, у травні 2020 року бобер зайшов в двір у селі на Романівщині і вкусив господаря за ногу