Вибрати За

У Романівській селищній раді зустрілися з представниками ГО, а також обговорили питання реорганізації шкіл
15 квітня у Романівській селищній раді відбулася зустріч з представниками громадських організацій щодо обговорення Програми соціально економічного розвитку громади та питання оптимізації  закладів освіти Романівської селищної ради.

Нарада проходила під головуванням очільника Романівської громади Володимира Савченка, модератором заходу виступила Наталія Горобець, начальниця фінансового управління.

Модератор у своєму вступному слові зазначила, що зустріч була ініційована з метою знайомства з представниками діючих громадських організацій, налагодження контактів та тісної подальшої співпраці. Вона коротко окреслила присутнім як саме працює селищна рада і як може налагоджуватися співпраця.

Ліна Ремша, спеціаліст фінансового управління, закликала громадські організації до співпраці, зокрема у формуванні проєктів та можливої участі у інвестиційних грантах. Уже на стадії формування програми соціально-економічного розвитку громада має визначити напрямки, які потрібно реалізувати, в тому числі і за рахунок коштів, отриманих від міжнародних організацій, різноманітних фондів і т.д. Спікерка зауважила, що переважна більшість проєктів подається до фондів не від імені ГО чи фізичної особи, а від органу місцевого самоврядування, тобто від селищної ради, а от кошти виділяються на реалізацію цього проєкту вже конкретній організації чи ініціативній групі. Тому тісна співпраця ГО та фахівців із інвестицій селищної ради дасть можливість брати участь у конкурсах і у разі перемоги залучити грантові ресурси на реалізацію соціальних проєктів у Романівській громаді. Представникам організацій роздали анкети для заповнення базової інформації про діючі ГО Романівщини. Під час відкриття прийому грантових заявок селищна рада звертатиметься за співпрацею до ГО, сфера який стосується гранту, також може приймати заявки від ГО на участь у конкурсах проєктів та допомагати їм у підготовці необхідних документів.

Від громадських організацій в сторону влади прозвучали деякі зауваження, а також численні прохання звертати увагу не лише на Романів, а й на старостинські округи, які нині є повноправною і рівноцінною Романову частинкою громади.

Одним з найобговорюваніших питань на заході стало питання оптимізації навчальних закладів, а саме Булдичівського ЗЗСО, Камінського ЗЗСО, Врублівського ЗЗСО, Гордіївського ЗЗСО, Романівського ЗЗСО. Представники цих закладів – батьки, вчителі, керівництво взяли участь у заході, висловлюючись за збереження шкіл.

Керівництво Романівської селищної ради представило присутнім дані про фінансове забезпечення закладів, звертаючи увагу, що школи з малим наповненням є фінансово непідйомними і освітньої субвенції навіть на оплату праці вчителів не завжди вистачає, а на покращення матеріально-технічної бази у школах з малою кількістю дітей фінансово ресурсу взагалі немає. Недостатність у галузі освіти цьогоріч становить 8.8 млн. грн. Основна причина – мала кількість дітей і відповідно мале фінансування з держави. А от заклади, кількість учнів в яких перевищує 200 осіб, держава додатково фінансує на покращення матеріально-технічної бази. Саме тому заклади хочуть оптимізувати, адже нині в громаді діють 13 старших класів (не враховуючи опорні заклади), а за вимогами наповнюваності класів мало би діяти всього 4.

На розгляд присутніх представили кілька варіантів з реорганізації закладів, зокрема з пониження ступенів деяких закладів і розподіленя старших класів у інші навчальні заклади за вибором батьків.

Батьки учнів та керівники навчальних закладів виступили на захист своїх шкіл, аргументуючи це тим, що знищення школи стимулюватиме молодь виїжджати і шукати комфортніших умов, село вимиратиме. Для щоденної поїздки у інші школи громада має спочатку забезпечити якісне дорожнє покриття, тоді як наприклад з Гордіївки до траси відстань у 10 км бездоріжжя. Також зауважили, що деякі сільські заклади освіти дають кращі результати, ніж опорні навчальні заклади і в рейтингах області займають вищі місця.

За посиланням – презентація відділу освіти з детальним аналізом витрат на кожен заклад та можливі проєкти реорганізації: https://drive.google.com/file/d/1ztZnmub70Pnwxx8SPNACflTCt0eAf0tM/view?fbclid=IwAR1hQ3FkYgboOt7_pgwpAO8O-_A6IKEWZ7DFY0JvbF49hRhaRDr6cgHTIN8

16 квітня у Романівській селищній раді запланована ще одна зустріч з обговорення питання реорганізації шкіл зі старостами. Для остаточного вирішення питання має бути винесене на сесію селищної ради і підтримане більшістю голосів депутатів.