Вибрати За

У Романівській лікарні відкрили кисневу станцію, ініціатором встановлення якої був депутат обласної ради від партії «Наш край» Ігор Ходак


16 вересня у КНП «Романівська лікарня» відкрили кисневу станцію, яка безперебійно забезпечуватиме хворих киснем.

Кисневу станцію відкривав депутат Житомирської обласної ради від партії «Наш край», генеральний директор ТОВ «ВІВАД 09» Ігор Ходак, адже саме він був ідейником та ініціатором відкриття такої станції у Романові.

«Взимку 2020-2021 років у Романівській лікарні виникла проблема. Не вистачало кисневих балонів для хворих на COVID-19. І проблема була не в грошах, а у відсутності товару у постачальників. Уже тоді, коли я допомагав керівництву лікарні «дістати» балони, в мене виникла ідея створити незалежне джерело постачання кисню, аби життя хворої людини не висіло на волосині через спекуляції постачальників і надмірний попит на ринку. Нині цю ідею вдалося втілити вже двічі. Нещодавно ми відкрили кисневу станцію в Чуднові, і ось тепер – в Романові», – зауважив Ігор Ходак.

Вартість станції, облаштування та проєкту загалом коштувала 2 200 000 грн. Півмільйона гривень своїх особистих коштів на купівлю станції виділив Ігор Ходак.

Директорка КНП «Романівська лікарня» Ірина Серт зазначила, що станція наповнює киснем 2,5 балона щогодини. За добу видає 50-60 балонів кисню, залежно від заданої потужності. Тобто понад 50 ліжок щодня зможуть одночасно отримувати без перебоїв кисневу підтримку.