Вибрати За

У романівському ЦПМСД розповіли кому видають довідки про протипоказання до щеплень від COVID-19 , а кому – відмовляють

77 довідок про тимчасові протипоказання до вакцинації від COVID-19 видали в Центрі первинної медико-санітарної допомоги Романівської селищної ради. Такі довідки почали видавати з 8 листопада.

Про це Твій Романів повідомила Дар’я Волощук, в.о. головної лікарки ЦПМСД.

Всі довідки видані на термін, не більше 90 днів. Термін у кожного свій індивідуальний, залежить від причини протипоказань. Зокрема довідки видають особам, які перенесли COVID-19, отримують хіміотерапію, імуносупресивну терапію, мають гостре захворювання. Повний перелік причин до протипоказань затверджений МОЗ. Абсолютних постійних протипоказань до вакцинації від COVID-19 на разі у Романівській громаді не зафіксовано. Приводом для постійних абсолютних протипоказань є анафілактична реакція на компоненти вакцини.Офіційні відмови у видачі довідки про протипоказання до вакцинації у ЦПМСД отримали буквально кілька осіб, більшість охочих подати заяви на отримання такої довідки не подавали їх після консультацій із сімейними лікарями.

“Дуже багато людей здають аналізи на імуноглобуліни M і G. Мала кількість імуноглобулінів M і висока G не є показником до протипоказання вакцинації. Довідку про протипоказання через перенесений нещодавно COVID-19 можна отримати на підставі ПЛР-тесту і реєстрації захворювання у сімейного лікаря”, – зауважила Дар’я Волощук.

Також в.о. головної лікарки зауважує, що багато звернень щодо протипоказань є через хронічні захворювання. Люди бояться загострень після введення вакцини. Дар’я Волощук каже, що дійсно, при певних хронічних захворювань є протипоказання до певних вакцин, але завжди можна скористатися іншою, адже в закладі наявні 4 вакцини на вибір. Наприклад вакцина Astra Zeneca протипоказана жінкам при тромбофлебітах, а Pfizer протипоказаний при тромбофлебітах у чоловіків. Але Pfizer показаний вагітним та годуючим жінкам, жінкам, які мають захворювання нижніх кінцівок, таких як тромбофлебіт чи варикоз. У будь-якому випадку, маючи хронічні хвороби, варто порадитися з сімейним лікарем – яку краще вакцину обрати.