Вибрати За

У Романові через коронавірус обмежили роботу кафе та барів

13 березня на сесії Романівської селищної ради депутати ухвалили рішення про обмеження роботи кафе-барів на території селищної ради. Зокрема заклади зможуть працювати лише до 22 год. Заборона триває до кінця оголошеного в Україні карантину – до 3 квітня.

Також на сесії виступила депутат Наталія Горобець, яка є також членом комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій РДА, закликала депутатів поширювати серед своїх виборців інформацію про профілактику коронавірусу та повідомляти сімейних лікарів або селищну раду про приїзд у Романів студентів та заробітчан, особливо з Італії та Польщі, які мають бути після приїзду на самоізоляції.
Нагадаємо, 12 березня на Житомирщині зареєстрували перший випадок коронавірусу – літня жінка повернулася з Польщі до Радомишля, не самоізолювалася, і хоч мала явні ознаки хвороби ще з 3 березня, відвідувала громадські місця, зокрема 8 березня була в церкві та прикладалася до ікон, запрошувала до себе гостей. Аналізи підтвердили в жінки коронавірус. 13 березня вранці вона перебувала на штучній вентиляції легень, стан її середньої важкості. В другій половині дня повідомили про смерть жінки.

Медики закликають при ознаках хвороб, особливо схожих на коронавірус, одразу повідомляти про це телефоном свого сімейного лікаря, самоізолюватися. Громадян просять уважно вивчити правила профілактики, провести бесіди з літніми людьми, які є в найбільшій зоні ризику зараження та важкого перебігу хвороби, попросити їх не виходити в місця скупчень людей (ринки, церкви, костели, великі магазини, тощо), допомагати їм з придбанням ліків та продуктів, попросити часто, довго і ретельно мити руки. Громадяни, які приїхали в Україну, мають залишатися вдома і слідкувати за станом свого здоров’я протягом двох тижнів і не наражати на небезпеку інших.

Про правила профілактики можна почитати тут, що робити, якщо є підозра на хворобу – тут.