Вибрати За

У Романові відкриють пам’ятні дошки Феліксу Добржинському та Генріху Ілінському

10 листопада польська громада Романівщини проведе заходи до Дня Незалежності Польщі, який відзначають 11 листопада.

Про це Твій Романів повідомила голова Романівського Польського культурно-освітнього товариства Ольга Мичківська.

Заходи розпочнуться в 9.30 в районній бібліотеці для дорослих, де відкриють куточок польської літератури з великим вибором книг польською та українською мовами.

О 10 годині заходи продовжаться в Краєзнавчому музеї Романівщини, де проведуть лекторії про Фелікса Добржинського та родину Ілінських.

Продовжаться заходи службою у костелі Святого Станіслава, де по закінченні меси відкриють дві пам’ятні дошки відомим полякам, жителям Романова – всесвітньо відомому композитору Феліксу Добржинському та Генріху Ілінському (старовинну дошку Генріху Ілінському знайшов на горищі своєї господарської будівлі романівчанин і передав костелу).

На заходи до Романова прибудуть Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі , директор Польського дому у Житомирі Ірина Першко, будуть присутні представники влади району та польської громади. Захід можуть відвідати всі охочі.

Нагадаємо, значна частина поселень району історично має польське коріння, польське населення складає чиненайбільшу етнічну групу після українського на Романівщині.