Вибрати За

У Романові вшанували загиблих Героїв, поклавши квіти до оновленої Дошки пам’яті

Напередодні Дня Незалежності у Романові вшанували загиблих Героїв, поклавши квіти до оновленої Дошки пам’яті та до пам’ятника Борцям за волю України.

Дошку пам’яті на площі Єдності в Романові оновили 20 серпня. На стенді з’явилося фото ще одного загиблого бійця – Шанюка Петра Анатолійовича з с. Ягодинка. Чоловік ніс службу в 30-й окремій механізованій бригаді.

Чоловік вважався зниклим безвісти, проте суд визнав його загиблим в результаті бойових дій. В рішенні суду йдеться, що 30 липня 2014 року в результаті обстрілів незаконними збройними формуваннями біля Савур-Могили була обстріляна колона військової техніки, в якій на бронетранспортері рухався й Петро Шанюк. Чоловік вважався зниклим безвісти протягом двох років, що дало підставу суду вважати його померлим.

Книга пам’яті полеглих за Україну наводить такі умови загибелі чоловіка, дослівно: ввечері 30 липня 2014 р. група солдатів 30-ї окремої механізованої бригади на двох броньових машинах МТЛБ збилася з дороги та заїхала у розташування супротивника поміж с. Степанівка та Дмитрівка, Шахтарський район, Донецької області. Одна машина була знищена вогнем ворога, а інша захоплена. Під час обстрілу, за словами вцілілих військовослужбовців, загинули солдати Шанюк Петро та Лук`янчук Богдан (обидва досі офіційно вважаються зниклими без вісті). Старший лейтенант Юрій Амельчаков дістав важкі поранення та зміг відповзти у поле, звідки дзвонив до своєї частини, аби вислали допомогу. Через ніч та відсутність орієнтирів знайти його не вдалося. Останній дзвінок від Юрія був о 4-й годині ранку 31 липня.