Вибрати За

У Романові батьки висловили протест проти закриття групи у дитсадку
15 вересня відбулося засідання гуманітарної комісії Романівської селищної ради в рамках підготовки до чергової сесії.

На засідання комісії прийшли батьки дітей, щоб висловити протест проти закриття груп чи призупинення діяльності дитсадків.

Так, на розгляд сесії мали винести питання, в яких йшлося, що з 1 жовтня 2021 року планується закрити одну групу у Романівському закладі дошкільної освіти № 1 «Сонечко» і   одну групу у Романівському центрі розвитку дитини «Берізка», тимчасово призупинити діяльність Соболівського, Товщанського Червонохатківського, Ясногородського закладів дошкільної освіти до 31 травня 2022 року, з 1 жовтня 2021 року змінити режим роботи Старочуднівськогутянського та Камінського закладів дошкільної освіти Романівської селищної ради з 10,5-годинного на 9-ти годинний режим роботи, перевести Костянтинівський заклад дошкільної освіти Романівської селищної ради з короткотривалого режиму роботи  (4 год.) на 9 годинний режим роботи з організацією гарячого харчування, створити інклюзивну групу для дітей дошкільного віку у Врублівському закладі дошкільної освіти Романівської селищної ради.

На засідання комісії прибули керівники ЗДО та батьки дітей, які відвідують садочки.

На комісії питання оптимізації ЗДО обгрунтували причиною відсутності коштів на утримання закладів, недостатністю по галузі освіта у сумі близько 5 млн. грн, нераціональному використанню коштів, так як в деяких закладах на одну дитину припадає по 2 і більше працівника, тощо.

Більшість питань, які розглядала комісія, винесли на розгляд сесії.

Питання створення повноцінної групи замість 4-годинного перебування у Костянтинівці відклали. Керівник закладу має підготувати дані для детальнішого розгляду питань, а також підняти питання вакцинації, адже в закладі показник 0 – жоден працівник не вакцинований. Як зазначили депутати, стоїть питання доцільності відкриття групи, якщо працівники не вакциновані і при переході у інших карантинний рівень діяльність закладу доведеться призупинити.

Питання закриття групи у ЦРД “Берізка” в Романові теж лишилося відкритим. На захист дитсадка виступили батьки, які прийшли на засідання сесії. Батьківський комітет висловився проти закриття групи, адже це призведе до переповненості груп і неякісного процесу навчання. Депутати зауважили, що якщо у закладі скоротять вакантні посади, які зараз ніхто не обіймає, це дозволить зменшити бюджетні витрати і питання закриття групи у ЦРД зможуть зняти.

Детальніше вищезазначені питання діяльності ЗДО будуть вивчати на інших комісіях і остаточно прийматимуть рішення на черговій сесії 28 вересня.