Вибрати За

У пологових будинках Житомира відновили видачу “пакунків малюка”. Однією з перших пакунок отримала породілля з Романова
Через сім місяців у житомирських пологових будинках відновили видачу одноразової допомоги у вигляді «пакунку малюка».

1 березня знімальна група Житомир.info дізнавалася скільки бебі-боксів отримав Житомирський обласний перинатальний центр та як змінився вміст пакунку.

«26 лютого 2021 року наш заклад отримав 160 «пакунків в малюка». Їх вартість складає – 5 тис. 170 грн. Одразу хочу сказати, що наші мами дуже задоволені вмістом цього«пакунку малюка». Тому що в цей пакунок дійсно увійшли речі, які стосуються безпосередньо немовляти. В попередніх «пакунках малюка» були речі для мами, у нових всі речі необхідні для догляду за новонародженою дитиною», – говорить медичний директор КНП« Обласний перинатальний центр» Житомирської облради Олена Астрейко.

Пакунок малюка містить речі необхідні у перші місяці життя дитини. У 2021 році до вмісту додали: рушнички для купання, іграшки, літературу про перший рік життя маляти, інформаційні брошури та збільшили кількість підгузок та одягу.

«Там є підгузки різних розмірів, одяг різних розмірів, іграшки й різні дрібні речі, які стосуються догляду за дитиною», – додала Олена Астрейко.

Вміст цьогорічного бебі-боксу матусям до вподоби. Кажуть, що речі якісні й всього вдосталь.

«Якщо порівняти грошову винагороду й «пакунок малюка», то я за «пакунок малюка» – це однозначно. Підгузки якісні, товари хороші, серветки, все є. Речі для дівчинки та для хлопчика, універсальні, теж дуже добре. Все необхідне не на один місяць життя дитини. Думаю, що краще, коли більше для дитини, ніж для мами», – ділиться породілля Інна Мовчан.

Як і раніше, медики перевіряють вміст разом з батьками, а пакунок видають одразу, як народжується дитина.

У пологовому будинку зазначили, що від «пакунка малюка» за ці роки ніхто не відмовлявся.

«Наразі мама отримує «пакунок малюка», як тільки у неї народилася дитина, вона одразу отримує даний подарунок. Щодо оплати грошима, на даний час ми забезпечені пакунками малюка, а далі буде вирішуватися це питання. Таких немає, навіть самі забезпечені люди отримують цю допомогу від держави», – говорить Олена Астрейко.

Нагадаємо, що з 1 липня 2021 року батьки матимуть можливість вибирати між бебі-боксом та грошовою компенсацією. Наразі протягом 30-ти календарних днів породілля забезпечується «пакунком малюка», якщо вони є в наявності. Після закінчення цього терміну батьки можуть звернутися за компенсацією.

Матеріал Житомир.інфо