Вибрати За

У лісах Романівщини зацвітають підсніжники
У лісах Романівщини зацвітають підсніжники. Перші білосніжні квіти розпускаються у одному з найбільших локалітетів на Романівщині – поблизу с. Вільха. Нині там цвітуть одинокі квіти, а вже за тиждень-два слід очікувати на неймовірно красиве видовище – квіти вкривають землю килимом. Така приємна весняна картина радує око місцевих жителів щороку.

В свою чергу екологи нагадують про відповідальність за зривання первоцвітів. Так за один зірваний підсніжник слід заплатити 62 грн штрафу, тож букет первоцвітів з лісу може виявитись задорогим задоволенням.

Офіційне повідомлення екологів дослівно:

Управління екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації нагадує, що з метою організації заходів з охорони ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що перебувають під загрозою зникнення, рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України та попередження правопорушень у цій галузі в усіх регіонах України щорічно проводиться операція «Первоцвіт». 

     Щороку у весняний період відбувається масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, включаючи занесені до Червоної книги України, які є рідкісними та перебувають під загрозою зникнення. Декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як: підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інших призводить до того, що збут цих рослин виходить за межі ареалу їх поширення.

За знищення першоцвітів законодавством України передбачено адміністративну відповідальність, вилучення незаконно здобутого та відшкодування винними збитків, завданих природі внаслідок незаконного зривання кожної рослини. Згідно зі Ст. 90 КУпАП передбачено покарання для збирачів червонокнижних рослин – від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно здобутого. У Частині 2 Ст.88-1 КУпАП зазначається «Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу – тягне за собою накладання штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімум доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.  Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували на межі територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу». 

     Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1030 від 7 листопада 2012 р. «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення або погіршення середовища їх перебування (зростання)», за кожну рослину підсніжника звичайного передбачена сплата порушником збитків у розмірі 62 гривень.