Вибрати За

У дитсадках Романівської громади запровадили нове меню

З 1 січня дошкільні навчальні заклади Романівської громади перейшли на нове меню харчування в рамках всеукраїнської реформи харчування.

Про це Твій Романів повідомили у відділі освіти.Меню замінили в рамках реформи харчування, яка передбачає використання збалансованої і корисної їжі для дошкільнят.

В їжі буде менше солі та цукру, проте у відділі освіти зауважують, що ці продукти не виключатимуть, а поступово зменшуватимуть, так щоб дітки звикали до такої їжі і полюбили її. В стравах з’явиться більше овочів та фруктів. Страви матимуть необхідні вітаміни та мікроелементи для розвитку малюків.

Кожен дошкільний заклад сам створює своє 4 тижневе меню. Але основою для нього є вимоги і технологічні картки, оприлюднені на порталі Знаїмо. Ознайомитися з ними можуть і батьки за посиланням: https://znaimo.gov.ua/techCards?menuAge=preSchool&page=1

Також відділ освіти порекомендував дитсадкам оприлюднювати у спільнотах чи чатах з батьками щоденне меню, фотографувати їжу, аби батьки мали можливість побачити і оцінити, так як дошкільнятка не завжди можуть детально розповісти, що давали їсти.

У відділі освіти зазначають, що фахівці Держпродспоживслужби можуть здійснювати як планові, так і раптові перевірки дитсадків, перевіряти порції харчування на якість, поживність, дотримання техкарток, перевіряти умови роботи кухарів.