Вибрати За

«Супергерої»: молодь з Романівської громади провела захопливий тиждень у Польщі в рамках міжнародного обміну

26 квітня до Романівської громади повернулася група, яка їздила до Польщі за польсько-німецько-українським обміном молоді «Супергерої». Поїздка відбулася на запрошення Фундації “Кшижова” для Європейського Взаєморозуміння. Цей проєкт співфінансувався із фондів Європейського Союзу (в рамках проєкту Erasmus+) та із фонду Польсько-Німецької Молодіжної Співпраці.

Так, до міста Кжижова їздили 17 учнів Романівського ліцею та Старочуднівськогутянського ЗЗСО, їх супроводжували двоє педагогів – Віта Карпінська та Наталія Кліменчук.

Молодь повернулася з поїздки з надзвичайним захопленням і натхненням. Адже впродовж тижня вона мала досить щільний, але дуже цікавий графік.Як розповіла Віта Карпінська, діти разом із однолітками з Польщі та Німеччини навчалися, розважалися, їздили на екскурсію до Вроцлава, займалися фізкультурою, вивчали інші мови. В рамках обміну вони навчалися соціальної адаптації в середовищі, відкривалися. Діти грали в соціальні ігри, освоювали професії циркової галузі – вчилися жонглювати, їздити на моноколесі та вправ повітряної гімнастики, займалися мистецтвом – вирізали з дерева, розмальовували екоторбинки, проводили концерти, а також ділилися кулінарними традиціями своїх країн. Учні з Романівської громади частували своїх нових друзів з Польщі та Німеччини варениками та пампушками.

У Міжнародний вечір кожна школа представляла свою країну. Молодь Романівщини не просто представила  Україну, а й розповіла про нинішній біль кожного її громадянина – війну, яку Україна не починала, в якій гинуть тисячі невинних людей…

До молоді в гостини приїжджав бурмістр гміни Бардо, яка має меморандум про співпрацю з Романовом, Кшиштоф Жеганські. Зустріч вдалася теплою та дружелюбною.

Поїздка проминула немов один день. Її учасники захоплені і вдячні за можливість так цікаво і корисно провести час.