Вибрати За

Суд розглядатиме кримінальну справу про розтрату коштів на утримання доріг Романівською РДА у 2019 році

На сайті Житомирської обласної прокуратури оприлюднена інформація про скеруванння Житомирською обласною прокуратурою обвинувальних актів стосовно двох посадовців, які, зловживаючи своїм службовим становищем, скоїли службове підроблення офіційних документів та розтрату бюджетних коштів (ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України). “Слідством установлено, що злочини скоєно у лютому 2019 року. Колишній голова однієї з райдержадміністрацій та керівник структурного підрозділу іншої райдержадміністрації «працювали» з автодорожнім приватним товариством за однаковою схемою. Зокрема, достовірно знаючи, що автодорожнє приватне підприємство не  збиралося виконувати будь-які роботи, підписали з ним договори про надання послуг з експлуатаційного утримання доріг. На підставі підроблених офіційних документів на рахунок підприємства неправомірно перераховано з бюджету  понад 300 тис. грн. Відтак фігурантам справи інкримінується розтрата бюджетних коштів, відповідно, на суму понад 166 тис. грн та майже 134 тис. грн” – йдеться в повідомленні.

На сайті обласної прокуратури не вказано, про які саме райони йдеться.

Проте у Єдиному державному реєстрі судових рішень опубліковані кілька ухвал , що стосуються досудового розслідування таких справ. В них ідеться в тому числі про Романівську РДА і про розтрату 166 тис. грн на утримання доріг у лютому 2019 року.

Зокрема в ухвалі Корольовського районного суду йдеться: ОСОБА_2 , перебуваючи на посаді начальника відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства, цивільного захисту населення Романівської районної державної адміністрації Житомирської області, за попередньою змовою із службовими особами ТОВ «Житомирський автодор», вчинивши службове підроблення офіційних документів, вчинила розтрату шляхом зловживання своїм службовим становищем, грошових коштів Романівської РДА на користь ТОВ «Житомирський автодор» в сумі 166700 грн. під приводом проведення розрахунків нібито за надані послуги з експлуатаційного утримання автодоріг на підставі договору №23 від 15.02.2019, які фактично не надавались.

Варто зауважити, що раніше, у грудні 2018 року, відбулася сесія Романівської районної ради, на якій депутати спрямували таку ж суму – 166700 грн – на утримання доріг.

Чи дійсно розтрата коштів мала місце і хто у цьому винен – остаточне рішення має прийняти суд.