Вибрати За

Суд виніс вирок жінкам, які у Романові підробили документи для отримання виплат одиноким матерям

17 жовтня 2019 року в Єдиному державному реєстрі судових рішень опубліковано вирок Чуднівського районного суду жінці, яка надала в управління праці та соціального захисту населення Романівської районної державної адміністрації неправдиві дані та підроблені документи, аби отримати виплати.

Зокрема у вироку йдеться, у квітні та жовтні минулого року жінка надала неправдиві відомості, про те, що вона не проживає з батьком дитини, допомоги від нього не отримує, хоча фактично з 2017 року та на час подання заяви проживала з біологічним батьком своєї дитини, з яким з 2017 року перебуває в зареєстрованому шлюбі, пов’язана спільним побутом, вела з останнім спільне господарство і виховувала спільну дитину.

Таким чином, як зазначається у реєстрі, шляхом обману жінка отримала соціальну допомогу на неповнолітню дитину, як одинока матір, чим спричинила державі матеріальні збитки на загальну суму – 17020 грн. 16 коп.

Суд визнав жінку винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190, ч.ч. 1, 3, 4 ст. 358 Кримінального кодексу України та призначив їй покарання: за ч. 1 ст. 190 КК України у виді штрафу в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн.); за ч. 1 ст. 358 КК України у виді штрафу в розмірі 35 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (595 грн.);  за ч. 3 ст. 358 КК України у виді одного року позбавлення волі; за ч. 4 ст. 358 КК України у виді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн.).

На підставі ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначив жінці остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на один рік, але на підставі ст. 79 КК України звільнив її від відбування покарання з випробуванням із визначенням іспитового строку на один рік.

Подібний вирок суд виніс жительці Врублівки, яка подала завідомо неправдиві відомості про те, що вона не проживає з батьком дитини, допомоги від нього не отримує, хоча фактично з травня 2016 року та на час подання заяви проживала з біологічним батьком свого сина, з яким не перебувала в зареєстрованому шлюбі, однак спільно проживала, пов’язана спільним побутом, мала взаємні права та обов’язки, вела з останнім спільне господарство і виховувала спільну дитину.

Жінка отримала виплати на суму 16341 грн.

У результаті суд також призначив покарання у вигляді позбавлення волі, строком на один рік, але звільнив від покарання з випробувальним терміном.