Вибрати За

Спочатку – “дороги життя”: як чистять і чиститимуть сніг на Романівщині

Упродовж кількох днів Романівщину засипало снігом – випало близько 30 см.

Сніг у Романівській громаді чистять не всюди, у селищній раді це пояснюють технічними та фінансовими можливостями в умовах війни.
“Ми маємо підписаний договір на зимове утримання доріг комунальної власності з підприємством з Новоград-Волинського на 160 тис. грн. Сьогодні їх машина і чистить, і посипає найбільші дороги у Романові. Якщо зима буде такою ж сніжною, цих грошей вистачить на місяць, якщо буде теплою – значно на довше. Маємо проблему з подорожчанням солі: ми придбали 4 тонни солі, ще 6 тонн для нас придбав “Вівад 09″. Цього вистачить на 60-70 тонн піщано-сольової суміші – це всього-навсього 3-4 посипки ожеледі”, – розповів Юрій Чумаченко, в.о. романівського селищного голови.

Дороги у Романові розчищає одна одиниця техніки підприємства-підрядника з обслуговування доріг, грейдер романівського підприємства “Вівад 09”, трактор Романівського лісгоспу АПК, тракторець Т-25 селищної ради, який розчищає тротуари і пішохідні доріжки.

Дороги між селами громади не розчищені. В селах допомагають підприємці. За інформацією старост округів у Гордіївці дороги розчистило ТОВ “Єлисейські поля”, у Токарівці – ДП “Шпат”. У Вільсі люди вручну регулярно розчищають місток над річкою Случ, бо той може не витримати ваги снігу.

Що ж до доріг державного значення у Романівській та Миропільській громадах – їх наразі ще не чистили. У Службі автомобільних доріг Житомирської області пояснили, що траси на Романівщині відносяться до 4 рівня першочерговості, враховуючи умови війни зараз впершу чергу чистять “дороги життя”, територіальні громади будуть чистити згодом.
“У воєнний час перед дорожниками, окрім ожеледиць і снігопадів, гостро постало питання забезпечення сіллю, оскільки постачання від головного виробника України «ДП «Артемсіль» втрачено, окрім того, суттєво збільшилась вартість матеріалів для зимового утримання. Задля збереження ресурсів дорожники Житомирщини, готуючись до експлуатації доріг взимку, акумулюють всі сили та засоби на обслуговування основних маршрутів, погоджених з ОВА та УПП в Житомирській області. Наголошуємо на тому, що користувачам територіальних доріг варто бути готовими до обмежень в русі та затримок з ліквідацією наслідків негоди, адже пріоритет надаватиметься дорогам з більшою інтенсивністю – міжнародним, національним, регіональним”, – розповіли в Службі автомобільних доріг Житомирської області.

Варто зауважити, що через нечищені дороги на Романівщині частково не вийшли в рейси шкільні автобуси. Діти навчаються за змішаною формою.

Сніг спричинив проблеми на дорозі: у Биківці поліція та місцеві жителі допомагали витягти фуру з узбіччя, а у Вільсі попадали гілки дерев.

Оновлено: станом на 13.00 Служба автомобільних доріг Житомирської області повідомила про часткову розчистку доріг від “снігової каші”, зокрема траси Баранівка-Висока Піч та Романів-Залужне.