Вибрати За

Спалюючи суху траву – ви руйнуєте довкілля і наражаєтесь на штраф від 3 тис. грн.
Зима ніби остаточно відійшла, на дворі потепліло, і завзяті господарі взялися наводити лад на присадибних ділянках та городах.

Пожежники в цей момент нагадують – палити суху рослинність – протизаконно. Значна частина активного господарювання горе-хазяїв завершується пожежами – інколи палає просто трава, а інколи безжальний вогонь нищить будівлі і навіть житлові будинки. Минулої весни підпалена трава спопелила село у Романівському районі – 33 будівлі були знищені у с. Борятин.

Крім того, спалювання сухої трави провокує викиди шкідливих речовин у навколишнє середовище. За даними управління екології до складу продуктів горіння входять чадний газ, важкі метали, канцерогенні сполуки. з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин, канцерогенні речовини, що можуть викликати мутації на клітинному рівні. Це виникає через те, що разом з листям горить і сміття: пластик, гума, поліетилен. Під час тління листя без доступу повітря виділяється бензапірен, який віднесений до найбільш небезпечних канцерогенів, що викликають рак.

Зокрема, ці речовини викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричинюють головний біль, викликають втомленість, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. Це особливо небезпечно у період пандемії COVID-19, коли кожному з нас потрібно мати сили та імунітет для протистояння вірусу, який спричиняє розвиток та загострення саме респіраторних хвороб у людини.

Крім того рятувальники нагадують, що нині суттєво зросли штрафи за спалювання сухої рослинності. І нині господар, що спалив городиння, може дуже дорого за це заплатити, значно дешевше закомпостувати рослинність або утилізувати з допомогою комунальних служб (це значно дешевше).

Олександр Палій, головний інспектор РС УДСНС