Вибрати За

Сніговий колапс на Романівщині: автобуси у переметах, віддалені села – без хліба
Ранок 9 лютого був не менш щедрим на сніг, ніж попередній день. І більшість доріг на Романівщині вчасно чистити не почали. Станом на 7.30 траси державного значення Романів-Залужне-Висока Піч не були розчищені, машини “носило” по дорозі. Трасу з Мирополя до Чуднова теж не розчистили, і автівки “пробивали” перемети на дорозі.

Шкільні автобуси не вийшли на рейси взагалі. А рейсові автобуси в деяких випадках не змогли дістатися до точки призначення.

Так, за повідомленням перевізника, автобус, що прямував до с. Разіне, близько 7.30 ранку застряг в переметі в с. Романівка. Витягав його зі снігу трактор місцевого підприємства, який потім поїхав розчищати дороги у селі. Автобус не поїхав у Разіне, розвернувся назад у Романів. Інший автобус, який курсував за напрямком Романів – Жовтий Брід, застряг в снігу у Биківці, водій був змушений відкопуватися, і не поїхав далі за маршрутом, а повернувся назад. Читачі повідомили і надіслали фото абсолютно не чищеної дороги в напрямку Прутівки та Костянтинівки.

За повідомленням читача, сніг у Ольшанці та Улянівці не чистили ні сьогодні, ні вчора. Транспорт, який привозить хліб та продукти в місцевий магазин – не приїхав. На нечищений сніг скаржаться й жителі Химрича.

У тих селах, де вулиці все таки чистять – їх розчищають здебільшого місцеві підприємці: так у Камені, Тевеліївці, Садках розчищає дороги техніка Олега Грищука, у Гвоздярні, Монастирку, Синяві, за повідомленням старости Валерія Мазуркевича, допомогає Олег Данилюк та техніка Гвоздяренського лісництва. Як повідомив староста вільшанського округу Петро Колотюк, дороги у Вільсі чистять як своїми силами, так і допомогають підприємства. Бессараба Олександр допоміг розчищати тракторцем, Рожошенко Іван чистив сніг на конях, ДП Шпат надав велику техніку для розгрібання вулиць, місцеві жителі Місюра Микола, Гольба Мирослав, Степанюк Олександр, Гордійчук Володимир розчистили підвісний міст. Петро Колотюк повідомляє, що є домовленість, що під’їздні дороги найближчим часом прочистить ТОВ “Укрдорсервіс”. Жителі с. Разіне повідомляють, що місцеві підприємці з самого ранку розчистили більшість вулиць села. У Врублівці уже котрий рік поспіль дороги розчищає підприємство “Єлисейські поля”. У Великій Козарі сніг два дні поспіль чистить СП “Нібулон”. У Червоних Хатках сніг на дорозі розгорнула техніка ФГ „ Губерт“.

За повідомленнями читачів, тракторець пройшовся вулицями Соболівки, проте розчистили лише частину доріг. У Старочуднівській Гуті місцевий житель прив’язав до трактора велику дошку і таким чином розчистив центральні вулиці. У Голубині, за повідомленням місцевих жителів, дороги централізовано не чистили, місцевий мешканець своїм тракторцем прочистив трохи напрямків. Пізніше повідомили, що дороги розчистив орендатор Олександр Зубчук, ТОВ “Термінал Сервіс”. А в Нивні Янішевський Леонід та ТОВ “Єдність” почистили дороги трактором, ковш якому зробили з дубових дошок. За повідомленням читачки, у Хижинцях місцевий житель Мякушко Петро почистив вулиці в селі.

У Романові з 9 ранку працює техніка РКП “Сервіс”. Планують протягом дня прочистити всі вулиці та провулки селища. Великі підприємства розчищають прилеглу територію та вулиці, поблизу своїх територій, самотужки. Романівський лісгосп АПК чистив вулиці в районі склозаводу, вул. Промислову, територію біля костелу і самого лісгоспу.

Проте читачі з Романова скаржаться, що деякі вулиці так жодного разу й не чистили. Найбільше скарг- від жителів вул. Б.Хмельницького, яка станом на 17.15 вечора 9 лютого лишається засипана снігом.

Ще одна читачка розповіла, що житель вулиці Кулуково вручну прочистив кілька десятків метрів дороги від свого будинку до вже почищеної технікою ділянки дороги. Працював близько трьох годин. Фото – вкінці матеріалу.

У зв’язку зі складними погодними умовами сміттєзбиральна техніка не змогла вивезти сміття від частини користувачів.

Биківка

Ближче до обіду 9 лютого читачі почали надсилати фото з уже почищеними вулицями Биківки

Вільха

Ольшанка

Фото, надіслані 2 різними читачами вранці 9 лютого

Фото, оприлюднені в фейсбук о 14.20

Товща

Велика Козара

Соболівка

Романівка

Камінь

Разіне

Дорога від траси до Прутівки

Голубин

Старочуднівська Гута

Врублівка

Хижинці

Корчівка

Червоні Хатки

Мала Козара

Романів

вулиця Суворова
вулиця Кулуково, яку за повідомленням читачів, вручну лопатою розчистив місцевий житель