Вибрати За

Романівські рятувальники допомагають фермерам безпечно зібрати врожай

З метою запобігання виникнення загорянь, дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю та надання практичної допомоги в організації протипожежного захисту, співробітники Управління ДСНС Житомирщини не припиняють превентивну роботу із робітниками сільгосппідприємств, агрофірм, фермерських господарств тощо.

Зокрема, 27 липня під час збирання пшениці поблизу с.Велика Козара рятувальники поспілкувалися із працівниками Романівської філії ТОВ СП “Нібулон”. Поле, де працювали аграрії, було відоране від дороги, вся задіяна техніка – укомплектована  первинними засобами пожежогасіння. Фахівці ДСНС, зі свого боку, показали аграріям як користуватися вогнегасниками, провели протипожежні інструктажі та вручили експрес-інформація відповідної тематики. Рекомендували потурбуватися про чергування у полях діжки з водою, якої цього разу не було.

Також вогнеборці звернули увагу громадян на реалії сьогодення – на полях часто знаходять вибухонебезпечні предмети часів минулих війн. Аби не наражати себе та оточуючих на небезпеку у разі їх виявлення, фахівці розповіли, що потрібно одразу припинити усі роботи та зателефонувати до Служби порятунку «101».

Задля недопущення пожеж рятувальники вкотре нагадують хліборобам про те, що під час жнив заборонені:

– робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;

– застосування паяльних ламп для випалювання пилу радіаторів двигунів;

– заправляння збиральної техніки у хлібних масивах та машин у нічний час у польових умовах;

– розведення багаття на полях та біля них;

– спалювання стерні та пожнивних залишків.

Пам’ятайте, що відповідальність за порушення правил пожежної безпеки лежить тільки на ваших плечах!

Романівський РС УДСНС