Вибрати За

Романівські поліцейські нагадують про відповідальність за підпалювання петард та запуск феєрверків

Бенгальські вогники, петарди та феєрверки – неодмінний атрибут зимового свята. Проте довіряти піротехніку дітям не варто. Тим більше, що за продаж такої продукції неповнолітнім передбачена відповідальність.

Скільки б не точилися суперечки навколо важливості й безпечності піротехніки, вона користується все більшим попитом. Продавці, не дивлячись на те, стоїть перед ними мала дитина, підліток чи дорослий, продають поставлений товар, а охочі пустити салют або кинути шумову забавку комусь під ноги – купують. Діти, які змушені самі обирати дозвілля, виховані вулицею та віртуальним світом, час від часу влаштовують собі піротехнічні забавки.

Продавати небезпечні феєрверки можуть лише ті, хто має ліцензію. Поліція стежить за тим, щоб піротехніка не була «стихійною», а сертифікованою, закріплювалася відповідними дозвільними документами та зберігалася в належних умовах.

Порушників громадського спокою, які кидають петарди та пускають феєрверки, карають за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Дрібне хуліганство», тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20 % заробітку, або адміністративний арешт до п’ятнадцяти діб. Може й застосовуватися покарання за ч. 1 ст. 182 КУпАП «Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях», що тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та суб’єктів господарської діяльності – від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Реалізовувати піротехніку на ринках забороняється. Зазначену продукцію, за законом, не можна продавати або передавати особам, які не досягли 18 років. Відповідно до статті 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів», тягне за собою накладення штрафу від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів.

На території Романівського району поліцейськими починаючи з грудня проводяться рейди серед торгівельних закладів, ринкових яток, щодо незаконного продажу піротехнічних засобів.
Проте деякі продавці нехтують заборонами, а діти забавляючись, не усвідомлюють, наскільки небезпечнми можуть бути такі, здавалося б, безневинні пустощі.

Інспектор з ювенальної превенції просить батьків стежити за своїми чадами під час зимових свят, розповісти дітям, що піротехніку можна використовувати лише під наглядом дорослих та про наслідки недотримання правил безпеки.

Наталія Ангішева, інспектор
з ювенальної превенції Романівського ВП