Вибрати За

Романівській лікарні передали обладнання, яке зможе допомогти зберегти пологове відділення в час реформи

18 лютого для пологового відділення Романівської лікарні передали апарат штучної вентиляції легень. Про обладнання для пологового відділення подбав депутат обласної ради Ігор Ходак.

Обладнання для пологового відділення передав Житомирський обласний перинатальний центр, вручати його особисто приїхав  головний лікар Юрій Рувімович Вайсберг та завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених Лапоног Сергій Петрович.

«Нашим пріоритетом сьогодні є збереження більшості відділень Романівської лікарні і ми робимо все можливе, аби виконати вимоги Національної служби здоров’я України, які вона ставить перед закладами медицини. Однією з багатьох вимог збереження пологового відділення є наявність обладнання для реанімації новонароджених. У 2018 році Ігор Ходак та Олександр Кондратюк допомогли нам отримати інкубатор для новонароджених, нині ж постало питання наявності апарату для штучної вентиляції легень діток. З цим питанням я, як директор лікарні, звернулася  до місцевої влади – Василя Флуда та Олександра Кондратюка, які в свою чергу залучили Ігоря Ходака – і ось маємо результат – апарат уже підключений і працює у відділенні», – розповіла Ірина Серт, директор Романівської лікарні.

Юрій Вайсберг зазначив, що ні секунди не вагався і одразу, як до нього звернувся Ігор Євгенович Ходак за допомогою, погодився знайти обладнання. Апарат, який передав перинатальний центр – не новий, але він прослужить ще довго. Ігор Ходак надав кошти аби придбати новий компресор до нього і інші необхідні елементи, апарат пройшов необхідне обслуговування і зможе допомогти рятувати життя діткам.

«Якщо цей апарат врятує життя хоча б одній дитині – ми зробили цю справу не на марно, це означає що сили і кошти вкладені не даремно. Але дуже сподіваюся, що все ж таки, апарат не знадобиться і дітки будуть завжди здоровими», – зазначив Юрій Вайсберг.

Виступаючи перед колективом Романівської лікарні Ігор Ходак зазначив, що на разі найбільшою ціллю всієї влади району є збереження відділень лікарні. Адже вимоги Національної служби здоров’я України дуже суворі і тому він, як депутат обласної ради, і як просто житель Романова, докладає максимум зусиль, залучає максимум людей, аби Романівська лікарня зосталась максимально укомплектованою  і жителям району не довелось їхати далеко за медичною допомогою. У своєму виступі Ігоря Євгеновича підтримав голова РДА Василь Флуд, який зазначив, що перш за все нині слід підтримувати медицину району, і надходження обладнання в лікарню – дуже важливий крок для збереження закладу.

Наостанок завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених Перинатального центру Лапоног Сергій Петрович пообіцяв найближчим часом провести майстер-клас з роботи з новим обладнанням для лікарів Романівської лікарні.