Вибрати За

Романівський райвійськомат розпочав плановий призов на строкову службу

4 червня у Романівському районному військовому комісаріаті розпочала роботу районна призовна комісія, яка проводить призов громадян України на строкову військову службу.

Про це Твій Романів повідомили у Романівському РВК.


Головною метою призову є комплектування частин i пiдроздiлiв Збройних сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спецiальної служби транспорту i Нацгвардії.

В травні – липні 2020 року з Романівського району буде призвано на строкову військову службу до ЗСУ 25 чоловіків. Тривалість строкової служби – 12-18 місяців.

Призвані юнаки будуть відправлені до військових навчальних частин, де отримають військові спеціальності за відповідним фахом і після закінчення навчання, за результатами роботи мандатних комісій, будуть призначені на відповідні посади до військових частин.

«Військова служба це насамперед – престижно, перспективно, почесно! Захист Батьківщини та своєї Родини не тільки почесний обов’язок – це велика честь для кожного громадянина України. Також це робота для справжніх чоловіків!» – зазначив військовий комісар Романівського районного військового комісаріату – підполковник Руслан Андрійчук.
РОЗ’ЯСНЕННЯ з питань організації призову на строкову військову службу та щодо віку громадян України, які підлягають призову і відправленню до військ (сил) у травні – липні 2020 року.

Згідно зі статтею 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Організація підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу здійснюються міськими (районними) державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з міськими (районними) військовими комісаріатами (територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки).

Відповідно до Указу Президента України від 16.01.2020 №13 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» (із змінами) протягом травня-липня поточного року визначено проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу.

Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Пунктом 5 розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 №179-р «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення для проведення призову у травні – липні 2020 року» (із змінами) визначено, що призов громадян України віком 18-19 років проводиться за їхнім бажанням (за письмовою заявою).

Крім того, Міністром оборони України направлено листа до голів призовних комісій всіх рівнів (вих. від 04.02.2020 №220/664), у якому рекомендовано розглядати питання надання відстрочки від призову на строкову військову службу придатним за станом здоров’я громадянам України віком 18-19 років відповідно до частини 15 статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».