Вибрати За

Романівська поліція інформує громадян, як не постраждати від домашнього насильства. Статистика в районі збільшилася

Працівники Романівського відділення поліції активно почали проводити роботу з населенням про запобігання домашньому насильству, так як статистика в районі зросла.

Про це Твій Романів повідомив Юрій Камінський, начальник сектору превенції Романівського відділення поліції.

Так за січень-березень 2020 року у Романівському районі складено 43 адміністративних протоколи за вчинення домашнього насильства, а протягом лише 24 днів квітня складено вже 23 протоколи. За три місяці (січень-березень) у області склали 2130 адміністративних протоколів (за аналогічний період 2019 – 1535), при чому повторно вчинили насильство 119 осіб, 35 кримінальних проваджень направлено до суду.

Останнє звернення в Романівську поліцію зареєстровано цими днями, житель одного із сіл Романівського району завдав тілесних ушкоджень своїй дружині. Хоча, як зазначають в поліції, здебільшого випадки домашнього насильства переважають психологічні, рідше – психологічно-економічні (коли, наприклад, когось виганяють з дому). І зауважують, що за систематичне вчинення домашнього насильства (3 і більше разів) громадян чекає кримінальна відповідальність. З початку року вже розпочато одне таке кримінальне провадження.

Тож працівники поліції розклеюють та роздають листівки, спілкуються з жителями району, особливу увагу привертають категорії, яка постійно впадає в поле зору поліції через подібні правопорушення. Поліцейські зазначають, що карантин, важкий психологічний етап для багатьох сімей, але родина має залишатись терплячою, шукати спільні цікаві всім заняття, вміти знаходити компроміси. У випадку насильства в жодному разі не можна мовчати, а звертатися за гарячими лініями. Пам’ятайте, що систематичне насильство на очах у дітей виховує у них такиж же громадян-насильників, які вважатимуть таку поведінку цілком припустимою і застосовуватимуть її в подальшому житті.