Вибрати За

Романівська ДПІ: Понад 70 програмних касових апаратів та 66 класичних РРО зареєстровано бізнесом Романівщини на початок року

З 1 січня 2022 року підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування II-IVгрупи, для здійснення готівкових розрахунків повинні застосовувати касові апарати. І якщо класичний РРО вимагає від підприємця певних грошових затрат, то його електронний аналог – програмний РРО можна встановити безкоштовно. Окрім всього, ПРРО – зручний у користуванні, швидкий та може працювати в режимах офлайн та онлайн, стверджують в податковій службі.

Однак, найбільш переконливими доказами ефективності новітніх касових апаратів є дані статистики. До прикладу, якщо станом на 1 січня 2021 в податковій службі району обліковувався 1 такий програмний реєстратор, то вже на сьогодні (11 січня 2022 року), цей показник склав 77 одиниць. Наразі програмні реєстратори та класичні РРО встановили 143 суб’єкти господарювання, в основному це фізичні особи – 129, та 14 юридичних осіб.

Найбільший “бум” на ПРРО серед платників податків податківці зафіксували в грудні минулого року, лише впродовж останнього місяця 2021 р. їх кількість збільшилася на 46 одиниць. Позитивна тенденція зберігається і цього року, попри святкові дні, за перші 11 днів січня зареєстровано ще 19 ПРРО.

Однак, що краще використовувати в своїй діяльності – класичний чи новітній реєстратор розрахункових операцій, кожен платник визначає самостійно. А в податковій службі нагадують, що наразі від обов’язкової фіскалізації при здійсненні готівкових розрахунків звільняються лише спрощенці І групи, та ті підприємці, що здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості, при умові неперевищення ними річного обсягу 167 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2022 році – це 1085500 грн), проте такі спрощенці повинні вести книгу обліку розрахункових операцій та РК.

Романівська ДПІ