Вибрати За

Розірви коло насильства! Романівське бюро правової допомоги безкоштовно допомагає постраждалим від домашніх тиранів
Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. 

Насильство в сім’ї – актуальна та болюча тема для українського суспільства.  Шокують історії тих, хто переживав фізичне, психологічне, сексуальне чи економічне насилля.

Не менш шокуючі історії трапляються в родинах романівчан. В жовтні минулого року до Романівського бюро правової допомоги звернулася жителька Романівського району за допомогою.

Жінка разом з дітьми довгий час постійно потерпала від психологічного та фізичного насильства зі сторони чоловіка. Сварки часто переростали в бійки, в ході яких чоловік сильно бив дружину. Жінка намагалася врятувати сім’ю, терпіла, але довго так не витримала – маючи сильний стрес, нервові зриви, біль від побоїв, втрату зору і порушення сну. Часто викликала поліцію, адже чоловік тягав її за волосся, бив ногами лежачою, брав за шию та бив головою об лід. Бив кулаками в живіт на очах у дітей. Після чергових побоїв жінка потрапила в лікарню. Потерпіла нарешті сказала «Стоп» і вирішили змінити своє життя.  Вона звернулася до Романівського бюро правової допомоги з проханням допомогти розлучитися з чоловіком і допомогти їй обмежити його доступ до сім’ї.

Фахівці бюро підготували позовну заяву про видачу обмежувального припису, яку було задоволено рішенням Романівського районного суду Житомирської області.

Тож Романівське бюро правової допомоги закликає осіб, що страждають від домашнього насильства, не мовчати! Ви маєте право на спокійне щасливе життя! Вам можуть допомогти позбутися насильства, законно захистивши себе. Правову допомогу ви отримаєте безкоштовно!

В бюро пояснюють, законом встановлені спеціальні заходи, які застосовуються до кривдників. Мова йде про терміновий заборонний та обмежувальний приписи.

Так, терміновий заборонний припис це:

  • – зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
  • – заборона на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи;
  • – заборона в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою.

Підстава — ініціатива поліції або заява постраждалої особи.
Термін дії припису — до 10 діб.

Обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків:

  • – заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
  • – усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
  • – обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  • – заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
  • – заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватись з нею;
  • – заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Необхідно звернути увагу! Якщо кривдником є особа, яка не досягла вісімнадцятирічного віку на день видачі обмежувального припису, то до такої особи не можна застосовувати заходи що обмежують право проживання чи перебування кривдника у місці свого постійного проживання (перебування).

ВАЖЛИВО! Обмежувальний припис виноситься судом терміном до 6 місяців і справа розглядається не пізніше ніж через 72 години з моменту надходження заяви.

Терміновий заборонний припис виносить лише поліція, а  обмежувальний — суд.

Варто знати, що держава гарантує безоплатну соціальну, медичну, психологічну, правову допомогу та тимчасовий притулок. Постраждалі особи мають право на конфіденційність, вибір спеціаліста за статтю (за можливості) та відшкодування кривдниками матеріальних збитків і шкоди.

Якщо ви постраждали або стали свідком домашнього насильства щодо своїх близьких, рідних чи знайомих – звертайтесь за допомогою. Не мовчіть! Задумайтесь, адже саме ваша небайдужість може врятувати комусь життя!

Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до Романівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Романів, вул. С.Лялевича, 2 (4-й поверх, каб. 425).
Романівське бюро правової допомоги