Вибрати За

Реформа медицини: жителі Романівщини мають підписати договір з сімейним лікарем, аби отримувати послуги лікарні безкоштовно

Директор КНП “Романівська лікарня” Ірина Серт

З 1 квітня 2020 року  послуги вторинної ланки медицини надаватимуться по-новому. Нині лікарні проходять стадію реформування. Що ж зміниться для жителів Романівщини, Твій Романів поцікавився у директора КНП «Романівська лікарня» Ірини Серт.

« До 1 квітня 2020 року КНП «Романівська лікарня» має підписати угоду з Національною службою здоров’я.  Це, перш за все, означає, що зміниться система фінансування, і заклад отримуватиме гроші не за ліжко-дні, а за кожний конкретний «пролікований випадок». З 1 квітня почне працювати Програма медичних гарантій – це перелік медичних послуг, які пацієнт зможе гарантовано отримати безкоштовно. Програма включає: первинну, амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну, екстрену, паліативну медичні допомоги, медичну реабілітацію та програму відшкодування лікарських засобів (“Доступні ліки”)»,  – зазначає Ірина Серт.

Директор КНП «Романівської лікарні» повідомляє, що для жителів району зміни розпочнуться з появи платних послуг. Адже послугами вторинної ланки медицини (відвідування лікаря – вузького спеціаліста, амбулаторне чи стаціонарне лікування) безкоштовно хворі зможуть користуватися лише за направленням сімейного лікаря. Якщо ж громадяни не уклали декларацію із сімейним лікарем і не матимуть направлення за послугами вторинної ланки, вони сплачуватимуть вартість послуг у бухгалтерії. Також платними послугами зможе скористатися той, хто з певних причин (наприклад через великі черги до сімейних лікарів, або не можливість прийти до лікарні в часи прийому сімейного лікаря, тощо) не має направлення – одразу оплатити послугу вузького спеціаліста у бухгалтерії і відвідати його. Перелік платних послуг згідно постанови Кабміну №11-38 і їх вартість буде сформовано до 1 квітня і оприлюднено. Члени «лікарняної каси» без направлення сімейного лікаря також оплачуватимуть вартість платних послуг повністю.

Як зазначає Ірина Серт, нині КНП «Романівська лікарня» проходить активну фазу підготовки до реформи. Фахівці вивчають пакети можливих послуг і готують документи до НСЗУ на укладання договорів на ті послуги, які в Романівський лікарні відповідають необхідним критеріям. Директор зазначає, що сподівається укласти договори на більшість нинішніх послуг і зберегти всі відділення лікарні.

Також Ірина Серт повідомляє, що у Житомирській області утворено єдиний госпітальний округ (раніше їх мало бути 4). Це дає певні переваги. Адже будуть розроблені спеціальні маршрути, які дозволятимуть направляти хворого до найближчого лікувального закладу, а не в свій районний центр, як це було раніше. Крім того визначено пріоритетні напрямки безкоштовної допомоги, це: інсульт, інфаркт, неонатальна допомога, пологи. Тож, до прикладу, хворих направлятимуть на безкоштовне обстеження у центри інфаркту та інсульту при обласній лікарні на безкоштовну діагностику та лікування. А  гарантований пакет медичних послуг при пологах буде включати: фізіологічні пологи; ургентне і планове кесарів розтин; моніторинг стану породіллі і дитини; знеболення під час пологів; лабораторні та інструментальні обстеження; інтенсивна терапія в разі виникнення ускладнень у породіллі; реанімація і стабілізації стану новонароджених; вакцинація згідно з Національним календарем щеплень; метаболічний скринінг у новонароджених; консультація з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції. Також Програма включає кілька видів медичної допомоги новонародженим в складних неонатальних станах, серед яких інтенсивна терапія, респіраторна (дихальна) підтримка, цілодобове парентеральне харчування

Отже, як зазначає директор КНП «Романівська лікарня» Ірина Серт, для жителів Романівського району нині важливо укласти декларацію із сімейним лікарем (для тих, хто ще не підписав). Адже в разі нагальної потреби без направлення сімейного лікаря хворий буде змушений платити за послуги, або ж втрачати дорогоцінний час на укладання договору.