Вибрати За

Проєкт Генерального плану Романова передбачає появу нових вулиць, навчальних закладів, багатоповерхівок та бізнес-об’єктів

На сайті Романівської селищної ради оприлюднене оголошення про початок процедури громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проекту містобудівної документації «Генерального плану з планом зонування території смт Романів».Громадські слухання відбудуться: 30.11.2021 р. о 10.00 годині за адресою: смт. Романів, вул. С. Лялевича, 2 у великій залі адмінприміщення  (можливі уточнення дати і часу). Детальніше з оголошенням можна ознайомитися тут.

Розробником генерального плану стало вінницьке підприємство ДП “УкрДАГП”, яке формувало план на основі вихідних даних, наданих Романівською селищною радою.

У Генеральному плані зазначені об’єкти, з перспективою розвитку селища на 20 років. В документі йдеться, що середня чисельність жителів Романова з 2016 по 2019 становить 7654 особи. Перспективна кількість населення у Романові у 2040 році – 10755 осіб.

В Генеральному плані передбачено будівництво нових дитячих навчальних закладів, житлових масивів, багатоповерхівок, скверів і парків, пляжу, стадіонів, об’єктів промисловості, пожежних депо, станції водопідготовки, тощо.У пояснювальній записці зазначено, цитуємо: “…генпланом пропонується розміщення нових об’єктів обслуговування, а саме:

  • на півночі (в новому житловому кварталі) магазини змішаної групи товарів та дитячий садок на 120 місць;
  • на північному-заході (в новому житловому кварталі) магазини змішаної групи товарів;
  • на заході (в новому житловому кварталі) кафе;
  • будівлю гончарного цеху пропонується реконструювати під магазин промислових товарів;
  • в центрі населеного пункту передбачається фізкультурно-оздоровчий комплекс (ГЧ п.3.5);
  • на південно-східній частині населеного пункту передбачається – дитячий садок, стадіон та магазин змішаної групи товарів (в новому кварталі).”

У пояснювальній записці також вказано, які нині існуючі об’єкти відповідають нормам законодавства, а які – ні.

Роздивитися карту можна за посиланнями:

Як пояснили Твій Романів у відділі   житлово-комунального господарства, архітектури, будівництва, благоустрою та комунальної власності,  генеральний план лише передбачає зонування населеного пункту, детальних планів окремих житлових кварталів, транспортних вузлів, громадських центрів, а також
територіальних і галузевих схем розміщення окремих видів будівництва, розвитку транспортної, інженерної і соціальної інфраструктур. Жителі Романова можуть звернутися з пропозиціями щодо внесення змін у проєкт. Особливо варто звернути увагу на можливість внесення змін особам, які планують започатковувати бізнес – вони одразу можуть запропонувати внести свої об’єкти на план, чим в подальшому зменшать обсяг бюрократичних процесів з оформлення. Генеральний план зручний для інвесторів, які одразу можуть оцінити можливості та перспективи.

Варто зауважити, у Стратегії розвитку Романівської громади до 2027 року переважної більшості об’єктів, передбачених Гепланом, немає.

У 2018 році Твій Романів публікував статтю, в якій йдеться про проблеми жителів Романова та сіл району з оформленням документів на будівництво, через відсутність генерального плану. Детальніше – натисніть тут.