Вибрати За

При посиленні карантину школи і дитсадки працюватимуть лише за умови 80% вакцинованого персоналу, на Романівщині нині щеплені 40% освітян
Кабмін змінив умови роботи закладів освіти під час карантину.

У разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу. Про це йдеться у постанові “Про внесення змін до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, на період до 31 грудня 2021 року”, яку ухвалив Кабінет Міністрів України 28 липня.

Як повідомила Твій Романів очільниця відділу освіти Романівської селищної ради Оксана Гаврилова, на разі у Романівській громаді вакциновані 40% освітян. Зокрема на 100% вакциновані працівники Червонохатківської школи – усі 9 працівників отримали по 2 вакцини. У Врублівському ЗЗСО щеплення мають 23 працівники з 27, при чому 21 – вакциновані двічі. У Гордіївському ЗЗСО щеплення мають 18 з 25, 16 осіб – отримали 2 дози. 61 працівник Романівської гімназії уже зробив дві дози вакцинації, ще 13 – одну дозу. Загалом у цьому закладі вакциновані половина працівників.

Щодо закладів дошкільної освіти – найбільше працівників вакциновані у Романівському центрі розвитку дитини – 17 із 40, у Романівському дитсадку “Сонечко” – 16 із 39. У Гордіївському садочку першою дозою щеплені всі працівники, у Вільшанському та Старочуднівськогутянському садочках першу дозу отримали по 5 працівників із 7.

Серед навчальних закладів Романівщини чимало таких, де жоден працівник не вакцинований.

“Ми, як освітній підрозділ, маємо виконувати Постанову Кабміну. І у випадку посилення карантину чимало закладів Романівської громади не зможуть працювати повноцінно, а от заклади, де 80% персоналу вакциновані – працюватимуть у звичному режимі, діти відвідуватимуть школи і дитсадки. Ми маємо дбати і про себе, і про школярів, тому маємо захистися від поширення COVID-19. Освітян Романівщини щеплюють вакцинами Pfizer, Moderna, а за бажанням CoronaVac чи AstraZeneca. Записатися на щеплення працівники освіти можуть, звернувшись до сімейного лікаря або у відділ освіти. Проблем у доступі до вакцини нині немає. Я сама двічі вакцинувалася, і закликаю інших зробити це”, – зауважила Оксана Гаврилова.

Очільниця відділу освіти відмітила, що серед вчителів є категорія, яка дійсно хоче зробити щеплення, але має протипоказання – сімейний лікар не радить робити маніпуляцію. У таких випадках педагогам не варто хвилюватися, адже урядовці врахували таку ситуацію і саме тому потреба зазначена у пропорції 80% – колективний імунітет не тільки захищатиме вакцинованих осіб, а й радикально зменшить можливість захворіти для тих, хто з певних причин не може зробити щеплення.