Вибрати За

Поліція нагадує романівчанам: не порушуйте ПДР, не їдьте на велосипедах у кілька рядів, позначте себе у темну пору, отримайте посвідчення водія перед тим, як керувати скутером

 • Дві жіночки на велосипедах, а з ними ще й чоловік, у якого на велосипеді важкенний величезний мішок, їдуть центральною вулицею Романова один біля одного і розмовляють. Позаду гальмують машини, намагаються уникнути аварійної ситуації. На зауваження водіїв велосипедисти реагують бурхливо, і навіть нецензурно.
 • Дві подружки їдуть з дитячого садочка на велосипедах, позаду сидять дітки, темно… А вони їдуть в дві колії, сміються і обговорюють день. Зустрічні машини сліплять один одного і водіям дуже важко помітити велосипедистів у темноті. В останню мить водій помічає, об’їжджає жіночок, робить зауваження і чує «А що ми зробили?» і далі гору, так би мовити, компліментів.
 • Дідусь на велосипеді раптово вирішив, що йому треба на іншу сторону дороги і просто перед носом у автівки різко з’їжджає вліво, навіть не озирнувшись.
 • Пенсіонерка на скутері їде посеред дороги і без жодних сигналів раптово звертає, повертає з другорядної дороги на головну, не поступаючись дорогою.
 • Школярі на татовому мопеді набирають максимальну швидкість, їдуть, незважаючи ні на інші авто, ні на пішоходів. Хлопець позаду намагається стати ногами на сидіння, щоб їхати стоячи.
 • Група людей повертається запізно з роботи, всі в чорних куртках і пальто, непомітні в темноті – йдуть посеред дороги, зайнявши обидві смуги руху і навіть не намагають зійти з дороги, почувши чи помітивши авто – ай, об’їде.

Це все досить типові ситуації у Романові. Багато жителів селища та району свідомо ігнорують найелементарніші правила безпеки дорожнього руху, навмисне їх порушують і наражають себе та інших на небезпеку.

З початку року в Романівському районі зафіксовано 30 ДТП, в них 15 осіб отримали травми, 3 – загинули. ДТП за участі пішоходів трапилося дві, 1 пішохід загинув. Три ДТП сталися за участі скутерів, 2 осіб травмувалися, 1 – загинув.

Ця статистика має бодай трохи налаштувати на здоровий глузд учасників дорожнього руху, адже порушують правила більшість романівчан, незважаючи ні на освіту, ні на вік, ні на соціальний статус.

Елементарні правила для пішоходів:

 • Рухатися тротуаром, у випадку його відсутності – на узбіччі на зустріч транспортному потоку.
 • В темну пору доби позначати себе на дорозі – мати світловідбивачі на одязі, тримати увімкнений ліхтарик в руках, світити мобільним телефоном.
 • Не перетинати дорогу де заманеться і коли заманеться. Дивитися в сторони чи є інші учасники дорожнього руху. Перетинати дорогу під прямим кутом максимально швидко, а не по діагоналі.

Елементарні правила для велосипедистів:

 • Рух у кілька рядів заборонений, тільки один за одним. (Навіть якщо вас лише двоє велосипедистів і ви дуже близенько один до одного – теж не можна)
 • Велосипедист – повноцінний учасник дорожнього руху – має дотримуватися правил дорожнього руху. Повертати, подаючи сигнали, зважати на інших учасників дорожнього руху, поступатися дорогою, тощо
 • Велосипедист може перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.
 • Велосипед має бути обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду — білого кольору, по боках — оранжевого, позаду — червоного.
 • Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар

Елементрні правила для скутеристів:

Водій скутера, мопеда і т.д. має мати посвідчення водія і беззаперечно дотримуватися правил дорожнього руху. Ви такі ж водії, як і водії автівок.

Водії автомобілів мають пам’ятати, що найпоширенішою причиною ДТП є перевищення швидкості. Надто велика швидкість не дає вчасно зреагувати на перешкоду чи ситуацію, що призводить до ДТП, інколи з травмованими чи загиблими.

Дотримання правил дорожнього руху – береже життя!