Вибрати За

Поліція нагадує: за незаконну вирубку ялинки – штраф до 5100 грн, за придбання її без чіпа – до 1700 грн

Напередодні новорічних свят поліція розпочала проведення профілактичних заходів під назвою “Ялинка”.

Про це Твій Романів повідомили у романівському Секторі поліцейської діяльності.

Поліція перевірятиме автомобілі щодо законності перевезення хвойних дерев, а також місця продажу новорічних ялинок та сосен.Для продажу ялинок та сосен продавцям потрібні:

  • – сертифікат походження деревця;
  • – накладну з лісництва;
  • – товарно–транспортну накладну;
  • – дозвіл на торгівлю.

На стовбурі кожного деревця повинен бути спеціальний чіп, на якому зберігається інформація про те, в якому регіоні і в якому лісництві вирубана ялинка, її сорт і якість.

Незаконні вирубки та продаж ялинок тягнуть за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, а саме:

– торгівля з рук у невстановлених місцях (ст. 160 КУпАП) – штраф від 17 до 119 гривень з конфіскацією предметів торгівлі або без такої;- порушення порядку провадження господарської діяльності (ст. 164 КУпАП) – штраф від 17 до 51 тисячі гривень;

– незаконна вирубка, пошкодження і знищення лісових культур і молодняка (ст. 65 КУпАП ) – штраф на громадян від 510 до 1020 гривень і на посадових осіб – від 2550 до 5100 гривень;

Якщо незаконна вирубка хвойних культур буде здійснена у лісах та інших захисних насадженнях та спричинить істотний збиток – настає кримінальна відповідальність, передбаченого ст. 246 (Незаконна вирубка лісу) КК України.

Звертаємо увагу на те, що особи, які купуватимуть ялинки без відповідного чіпу з штрих-кодом також можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності. Відповідно до ст. 88-1 (Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах) КУпАП подібні дії караються штрафом від 510 до 1700 гривень.