Вибрати За

Перед початком канікул романівська поліція нагадує правила, які допоможуть вберегти життя і здоров’я дітей

З 28 жовтня 2019 року для учнів навчальних закладів Романівського району розпочнуться осінні канікули, які триватимуть по 3 листопада 2019 року (включно).

Вже зараз кожен планує по-різному провести осінній відпочинок. Подорожі, екскурсії, відпочинок за містом, веселі і радісні друзі. Щоб отримати від відпочинку масу яскравих вражень, незабутніх зустрічей, Романівське відділення поліції закликає учнів та їх батьків завжди пам’ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.

Дорогі діти!

1.Дотримуйтеся правил дорожнього руху. Перш ніж перейти дорогу переконайтесь у відсутності транспорту. Якщо до Вас наближаються транспортні засоби, слід почекати поки вони проїдуть і ні в якому разі не намагатися перебігати дорогу перед ними. Не грайтесь на краю тротуару біля доріг. Дотримуйтесь правил посадки в автотранспорт. На зупинці не стійте близько біля дороги. Переходьте проїзну частину тільки по пішохідному переходу і на зелений сигнал світлофора (при наявності). Коли переходите дорогу, подивіться спочатку ліворуч, потім праворуч. Не виїжджайте на проїжджу частину на велосипеді, роликах, самокаті. Завжди пам’ятайте, що помилку, допущену на уроці, можна виправити, а помилка в дотриманні Правил дорожнього руху часто буває непоправною і від вашої дисципліни на вулиці залежить ваша безпека та ваше життя.

2. Щоб уникнути електротравм, категорично забороняється: наближатися до обірваних проводів ближче 8 м.; залазити на опори ліній електропередач; відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції.

3. Не грайтесь біля залізничних колій, не кладіть на колії ніякі предмети, не кидайте нічого у вікна потягу.

4. Не грайтесь на будівельних майданчиках, які недобудовані та на яких проводиться будівництво.

5. Не беріть в руки невідомі вам вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослих.

6. Не можна розпалювати вогнища і кидати у вогонь предмети, які можуть спричинити вибух та завдати шкоди вам та оточуючим.

7. Не грайтесь з бездоглядними собаками і кішками.

8. Дотримуйтесь правил гігієни, завжди мийте руки після ігор та перед вживанням їжі.

9. Не використовуйте піротехнічні засоби – це небезпечно та забороняється!!!

10. Не відчиняйте двері та не впускайте в квартиру незнайомих людей за відсутності дорослих.

11. Якщо на вулиці хтось іде чи біжить за вами, а додому далеко, біжіть у найближче людне місце та обов’язково голосно кличте про допомогу.

12. Якщо незнайомі дорослі намагаються відвести вас силою, чиніть опір, кричіть, кличте на допомогу: “Допоможіть! Мене веде незнайома людина!”

13. Не погоджуйтеся ні на які пропозиції незнайомих дорослих людей.

14. Не грайтеся з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами.

15. Не вживайте лікарські препарати без призначення лікаря та без дозволу батьків.

16. Під час спілкування по телефону не називайте свою адресу, номер свого телефону, не підтримуйте розмови з незнайомцями.

17. Під час масових заходів не відходьте від дорослих, не штовхайтеся, не бігайте, не йдіть напереріз.

18. Ніколи не наступайте на кульки, пакети, картонні коробки, не стійте біля сміттєвих контейнерів та урн. Інколи такі речі можуть вибухати.

19. Не ходіть гуляти без дозволу. Батьки завжди повинні знати, де ви перебуваєте. Збираючись на прогулянку, не вдягайте дорогі прикраси, які можуть стати причиною нападу на вас.

20. Про будь яку заподіяну вам шкоду повинні знати дорослі.

21. Дотримуйтесь правил поведінки біля водоймищ. Не грайся на березі річок, озер та ставків. Перший лід – небезпечний.

Бережіть своє здоров’я та життя! Пам’ятайте та виконуйте ці правила!

Шановні батьки!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неочікувана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від Вас самих!

1.Перед кожною зустріччю дитини з вулицею не забувайте ще раз нагадати Правила дорожнього руху. Дуже важливо, щоб дитина не тільки запам’ятовувала, але й добре зрозуміла, що виконувати Правила дорожнього руху потрібно завжди і скрізь. Кращий спосіб навчання – це власний приклад у виконанні. Своєчасне прищеплення дитині навичок дотримання Правил дорожнього руху дозволить запобігти нещасних випадків на дорогах, зберегти найдорожче – життя і здоров’я.

2.Не дозволяйте дітям бути на вулиці без нагляду батьків (одного із батьків або осіб, що їх заміняють) у вечірній та нічний час (після 22:00).

3. Наголошуйте про те, щоб діти нічого чужого не брали та своєю поведінкою не створювали криміногенної ситуації (бійки, крадіжки, брутальна поведінка, розпиття алкоголю, куріння цигарок).

4. Слідкуйте за гігієнічними вимогами щодо харчування дитини (особливо це стосується вживання грибів).

5. Пам’ятайте про проблеми, які стоять перед сучасною молоддю: куріння, пияцтво, наркоманія (у зв’язку зі становленням характеру Вашої дитини, прийміть до уваги те, що ніхто з підлітків не застрахований від них). Особливо зверніть увагу на друзів дитини!

6. Зверніть увагу на небезпеку поширення застудних захворювань та грипу в осінній період.

7. Не залишайте дітей без нагляду!

8. Пояснюйте дітям, чому небезпечно грати в рогатки, стріляти з самопала, кидати ніж у ціль.

9. Попереджуйте самостійне перебування дітей біля річки і в лісі.

10. Ліки, отрутохімікати, пальне, боєприпаси тримайте в надійно зачинених приміщеннях та у місцях, де дитина не зможе їх дістати.

Бережіть себе та Ваших дітей!

Інспектор з ювенальної превенції Романівського ВП
Наталія Ангішева