Вибрати За

Онлайн майстер-клас від викладачки Романівської школи мистецтв Наталії Гофінгер-Бугайчук

Цьогорічний другий семестр навчання зазнав кардинальних змін. Необхідний тривалий карантин змусив перевести вчителів та учнів на дистанційну форму навчання. Учні Романівської школи мистецтв також навчаються дистанційно: в інтернеті діти спілкуються з викладачами і отримують програмні завдання, звітують про виконану роботу за допомогою відео та фото у повідомленнях.

Тож сьогодні пропонуємо не лише учням Романівської школи мистецтв, а й усім, хто має натхнення і хоче відволіктися від буденних проблем, майстер-клас від художниці, викладачки Романівської школи мистецтв Наталії Гофінгер-Бугайчук – створення вітража ” Квітуча магнолія”.

Що таке вітраж? Це декоративна композиція, сюжетна або орнаментальна, якою прикрашають вікна, двері, перегородки будівлі. Виконують вітраж зі скла або з інших світлопроникних матеріалів. Вітраж буває двох видів: класичний (складений із шматочків скла за допомогою вузьких свинцових смуг), несправжній вітраж (зображення виконано напівпрозорими фарбами на склі або шматочки скла склеєні між собою спеціальним клеєм). Вітражі прекрасно доповнюють інтер’єр будівель, збагачують простір кольоровою грою світла, створюючи піднесений емоційний настрій.

Матеріали для роботи: папір ксероксний формату А4, ватман або акварельний папір формату А3, акварельні фарби, пензлики для акварелі, простий олівець, гумка, палітра, чорний маркер або фломастер, паперові серветки, ємність для води.

Етапи роботи над живописною композицією ескізу вітража “Квітуча магнолія”.

1. Збір наочного матеріалу. Перш за все знаходимо в інтернеті багато якісних світлин квітучого дерева магнолії. На фато має бути добре видно форму квітів, бутони щільно закриті і напів розкриті; уважно роздивляємося будову рослини, положення квітів відносно гілки, як квітка кріпиться до гілки, роздивляємося дрібні деталі. Адже все це є характерними ознаками саме цієї рослини, те, що відрізняє її від інших; знаючи її риси нам буде легше передати схожість в малюнку. Всі спостереження максимально намагаємося відтворити під час наступного етапу роботи.

2. Створення замальовок. На звичайних аркушах паперу формату А4 простим олівцем робимо багато замальовок фрагментів рослини з обраних фотографій. Малюємо квіти напів розкриті і повністю розкриті, різні бутони, листочки, напрямок ліній гілок. Все це допоможе нам в подальшій роботі.

3. Ескізування. Розібравшись з будовою магнолії, створюємо ескіз майбутньої композиції. Простим олівцем малюємо гілку на аркуші А4, визначаємо її напрямок, розташовуємо квіти на гілці. Пам’ятаємо, що ескіз не має бути виконаним ідеально! Головне для ескізу – зафіксувати композицію, основне зображення головного малюнка, який буде збільшено.

4. Виконання кольорового ескізу. Визначаємо, які кольори будуть використані в головному малюнку. Розглядаючи обрані фото створюємо невеличкий кольоровий начерк квітки акварельними фарбами. Намагаємося відтворити кольори, які характерні для магнолії.

5. Робота над живописною композицією. Простим олівцем малюємо гілку на аркуші формату А3, відтворюємо зображення з ескізу. Також малюємо межі стику “скла”, адже ми стволюємо ескіз для вітража. Заповнюємо рисунок кольорами. Пам’ятаємо, що гілка і квіти в кольорі мають бути темніші, ніж фон; сам фон заливаємо легким відтінком, який доповнить малюнок. Після повного висихання фарби беремо чорний маркер або фломастер і обводимо контури вітража.

Ось і маємо готовий ескіз для вітража, завершену роботу з образотворчого мистецтва. В такій техніці можна намалювати будь-яке зображення за бажанням, виконуючи дані етапи роботи без використання чорного кольору можна створити живописний малюнок на будь-який смак.

Експерементуйте і творіть з задоволенням! Удачі!

Онлайн майстер-клас з писанкарства від романівчанки Інни Бовсунівської можна переглянути, натиснувши тут