Вибрати За

Олександр Галяс розвінчує міфи про вакцинацію від COVID-19: на Романівщині ніхто не вмирав, серйозних ускладнень не було, чіпів нікому не вживлювали
26 липня пункт щеплень Центру первинної медико-санітарної допомоги  отримав 300 нових доз вакцини CoronaVac та 38 доз Pfizer.

Про це Твій Романів повідомив Олександр Галяс, головний лікар КНП «ЦПМСД Романівської селищної ради»

Станом на ранок  27 липня бригади романівського пункту щеплень зробили вакцинацію 2616 особам. Вакцину Astra Zeneca отримали 1030 осіб, з них 452 отримали вже дві дози. Вакциною CoronaVac щеплені 238 осіб, з них одна повторна доза. Щеплення Pfizer  отримали 1302 особи, з них 455 зробили і друге щеплення.

Олександр Галяс звертається до жителів Романівщини з проханням вакцинуватися. В закладі працюють 4 бригади, 2 з них мобільні. Медики можуть здійснювати виїзди для масових щеплень колективів, робити вакцинацію і в суботу, і за наявності великого попиту – в неділю. Хочете зробити щеплення – просто повідомте про це свого сімейного лікаря і вас невдовзі запросять на вакцинацію. Якщо ви працюєте в колективі і зібрали групу охочих на вакцинацію – повідомте про це керівника, аби він запросив до вас бригаду з вакцинації, або ж самостійно звертайтеся у медзаклад.

Олександр Галяс заразом розвінчує міфи і думки, які побутують в Романівській громаді щодо вакцинації:

МІФ №1.

Вакцинація – це всесвітня змова, людей хочуть зробити вразливими, хворобливими або знищити взагалі. Ще одна теорія – з вакциною вживлюю чіпи

Відповідь Олександра Галяса:

Вакцинація – це порятунок. Вакцини рятують від складних недугів, які калічать людей. У моїй практиці на Романівщини було 5 випадків, коли дифтерія вбивала малих дітей, віком до 7 років. Хвороба минулих століть, якої легко уникнути елементарною вакциною, яка не дає жодних побічних ефектів, вбила дітей, бо їх мами вважали вакцини або злом, або змовою, або супереченням своїй релігії. Поліомієліт, який не лікується, але якого можна уникнути вакцинацією, теж зробив інвалідність дитині на Романівщині, бо мама з якихось причин відмовилася робити щеплення. Ціну вакцині від COVID -19 добре знають ті, хто прагнув бодай один раз глибоко вдихнути повітря самостійно, без апарату ШВЛ, ті, хто лежав у коронавірусному відділенні в лікарні і мріяв просто дихати, ті, хто здолавши COVID, уже кілька місяців лікують його важкі наслідки.

Тому стверджую – вакцини – це не змова, вони не вживлюють чіпи, не калічать, і нікого не контролюють. Вони – захищають!

МІФ 2.

Після щеплення від COVID-19 вмирають люди, масово виникають тромбози

Відповідь Олександра Галяса:

Реакції на вакцинацію серйозно відслідковуються і про всі відомі випадки нетипових і важких реакцій повідомляються відповідні органи в МОЗ та ВООЗ. Ні на Романівщині, ні у сусідніх районах смертей від вакцинації не було, були лише пусті балачки та страшилки антивакцинаторів. Серйозних побічних реакцій від жодної з вакцин теж не було.  Так, траплялися побічні реакції, характерні для вакцин – підвищення температури, біль в місці ін’єкції, головний біль, втома. Всі вони минають за день-два. Проте повірте мені, як людині, яка пережила найстрашніше, лежачи в ковідному відділенні – краще полежати з температурою день, ніж три тижні під апаратом ШВЛ з мізерною надією вижити.

МІФ 3.

У Романів доставляють неякісні вакцини, у пункті щеплень немає обладнання для правильного зберігання препаратів при потрібній температурі -70.

Відповідь Олександра Галяса:

Все необхідне обладнання є, ми ще й нещодавно закупили 5 нових холодильників для заміни старих. Холодовий ланцюг при транспортуванні вакцини дотримується надзвичайно суворо, всі необхідні норми витримуються і все це прописується у відповідних документах. Хочете переконатися – попросіть у лікаря показати вам документи перед вакцинацію, а також холодову мітку на упаковці вакцини, яка наочно демонструє чи правильно зберігали її, чи ні.

Стосовно -70: вакцини при такій температурі зберігаються лиш при міжконтинентальному транспортуванні. Прибувши у країну призначення їх розморожують і утримують при температурі +2 +8. Використати їх, відповідно до рекомендацій МОЗ, слід протягом 31 дня. Ми використовуємо їх значно швидше. Відкрита вакцина, в якій кілька доз, може зберігатися 6 годин. Саме тому ми початково збираємо необхідну групу людей для вакцинації, а лиш тоді відкриваємо вакцину.

МІФ 4.

У Романові немає нормальних вакцин

Відповідь Олександра Галяса:

У Романові є якісні хороші вакцини. Astra Zeneca, CoronaVac, Pfizer, Moderna. В них різний рівень ефективності, але всі вони гарантують, що навіть захворівши, ви перенесете недугу легко і не помрете. Препарати Astra Zeneca та Pfizer нині використовуються для повторних доз, а от перше щеплення зараз можна зробити вакцинами CoronaVac та Moderna. Остання – американського виробництва, має один з найвищих показників ефективності, її здебільшого використовуємо для щеплень організованих колективів, саме тому ще раз наголошую – гуртуйтесь і звертайтесь до нас – ми швидко проведемо вам вакцинацію.

МІФ №5.

Найбільш доступніша у Романові вакцина CoronaVac, хоча вона абсолютно не ефективна.

Відповідь Олександра Галяса:

CoronaVac має не настільки високі показники ефективності, як американські вакцини, проте він 100% запобігає важкому та критичному перебігу хвороби. Він гарантує, що ви не опинитися в лікарні на інтенсивній терапії. Саме цією вакциною щеплені мільйони жителів Китаю, саме нею щеплений президент Туреччини Ердоган, нею вакцинувався Вселенський Патріарх Варфоломій. Так, цю вакцину визнали не всі країни Європи, проте на Романівщині значна частина населення найближчим часом точно не збирається подорожувати Європою, а от вберегти себе від подорожі в палату під апарат штучної вентиляції легень точно може.

 Записатися на вакцинацію від COVID-19 можна, зателефонувавши до свого сімейного лікаря або в реєстратуру: +380985956312