Вибрати За

Новоград-Волинська місцева прокуратура оприлюднила інформацію про свою діяльнісь за І-ше півріччя на Романівщині

На сайті Романівської районної ради оприлюднена інформація про результати діяльності Новоград-Волинської  місцевої прокуратури на території Романівського району за перше півріччя 2019 року, підписана керівником Новоград-Волинської місцевої прокуратури Г.В. Пилипчук . Публікуємо її дослівно:

Новоград-Волинською місцевою прокуратурою з урахуванням законодавчих змін, нових вимог організаційно-розпорядчих документів Генеральної прокуратури України, з метою створення належних гарантій дотримання прав громадян та захисту інтересів держави упродовж  першого півріччя 2019 року вживалися системні заходи, спрямовані на ефективне виконання покладених завдань, забезпечення дієвості організації роботи, підвищення її ефективності, вирішення проблемних питань додержання законності у регіоні.

Діяльність прокуратури здійснюється у відповідності до вимог Конституції України, Закону України «Про прокуратуру», роботу зорієнтовано на досягнення реальних результатів, насамперед на пріоритетних напрямах.

Основні зусилля спрямовувались на підвищення ефективності прокурорської діяльності, реальне усунення порушень законів, захист інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, забезпечення відшкодування збитків, додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, розкриття кримінальних правопорушень, протидії корупції.

З метою реалізації вимог Закону України «Про прокуратуру», наказу Генерального прокурора України № 218 від 18.09.2015 року «Про організацію інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури», надаємо інформацію про роботу, проведену Новоград-Волинською місцевою прокуратурою упродовж січня-червня 2019 року на території  Романівського  району в розрізі функцій прокуратури.

Стан злочинності на території  району

З метою підвищення ефективності протидії злочинності керівником місцевої прокуратури проведено координаційну нараду за участі керівників правоохоронних органів територіальної юрисдикції Новоград-Волинської місцевої прокуратури про стан протидії злочинності на територіях міста Новоград-Волинський, Новоград-Волинського, Баранівського, Романівського, Ємільчинського та Пулинського  районів, в ході яких розроблено та схвалено спільні узгоджені заходи щодо активізації та підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів по боротьбі зі злочинністю,  протидії корупції, також проведено спільну нараду керівників правоохоронних органів про проблемні питання діяльності правоохоронних органів в місті Новоград-Волинський, Новоград-Волинському, Баранівському, Ємільчинському та Пулинському районах.

Характеризуючи стан законності та правопорядку на території району, слід відмітити, що протягом першого півріччя 2019 року до  Романівського ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області надійшло 1786 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення, проти 1730  – зареєстрованих у минулому році. Відмічається збільшення на 56 зареєстрованих звернень, або на 3,23% .

Із загальної кількості зареєстрованих заяв і повідомлень за результатами розгляду:  внесено дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі- ЄРДР) 162 заяви та повідомлення, проти 286 зареєстрованих ЄРДР у минулому році, тобто відмічається значне зменшення на 124 реєстрації або на 43,35%;

Решту заяв та повідомлень розглянуто згідно ЗУ «Про звернення громадян».

Слід відмітити, що у першому півріччі 2019 року в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на території  району  спостерігається  зменшення рівня злочинності – з 148 злочинів, зареєстрованих в першому півріччі 2018 року до 107  відповідно, що складає 27,7%.

Аналізуючи стан  злочинності за тяжкістю вчиненого, слід відмітити, наступне:

 особливо тяжкі злочини – в поточному році відмічається позитивна  тенденція до зменшення кількості зареєстрованих злочинів вказаної категорії – 0 проти 6 в минулому році.

тяжкі – зареєстровано 34 злочинів (минулий рік 41) -відмічається  зменшення кількості злочинів вказаної категорії.

середньої тяжкості – зареєстровано 32 злочинів (2018 рік – 65) – відмічається зменшення більш, як на половину злочинів вказаної категорії. 

невеликої тяжкості – зареєстровано 41 злочинів (2018 рік – 22) -відмічається динаміка до збільшення майже на половину злочинів вказаної категорії.

У структурі злочинності продовжують домінувати злочини проти власності та проти життя та здоров’я особи. Зокрема у першому півріччі 2019 року зареєстровано 49 злочинів проти власності, в тому числі вчинено 40 крадіжок та 5 шахрайств, а також зареєстровано 18 злочинів проти життя та здоров’я особи,  що складає майже дві третини із загальної кількості зареєстрованих 107 злочинів на території району та становить 62,61% від загальної кількості зареєстрованих злочинів.

Упродовж першого півріччя 2019 в порівнянні з аналогічним періодом минулого року відбулося збільшення майже вдвічі злочинів невеликої тяжкості та вчинено 3 грабежі проти жодного за аналогічний період 2018 року.

Вжитими профілактичними заходами не допущено росту особливо тяжких злочинів, а саме не допущено жодного умисного вбивства та розбоїв.

Стан розкриття злочинів по Романівському ВП упродовж першого півріччя 2019 року за остаточними результатами досудового розслідування становить – 72,0%, при загальнообласному рівні – 39,1 %.

Не в повній мірі працівниками Романівського ВП вживаються заходи щодо протидії злочинності у сфері обігу наркотичних засобів та профілактики незаконного обігу наркотиків. Так, за поточний період 2019 року виявлено 4 злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, в тому числі не виявлено жодного  збуту наркотичних засобів, тоді як за аналогічний період  2018 року зареєстровано 6 злочинів цієї категорії.

Стан досудового розслідування

В цілому, упродовж першого півріччя 2018 року слідчими слідчого відділення Романівського ВП розпочато досудове розслідування у 173 кримінальних провадженнях, проти 286 кримінальних проваджень за аналогічний період минулого року, з яких 112 проваджень закрито на підставі п.п. 1,2 ч.1 ст. 284 КПК України проти 124 кримінальних проваджень за аналогічний період минулого року. У першому півріччі 2019 року 61 кримінальне провадження направлено до суду з обвинувальними актами проти 56 за аналогічний період минулого року, що складає 40,8% при загальнообласному 24,0%. З них із угодами до суду направлено 16 кримінальних проваджень, 10 – з угодами про примирення, 6 – з угодами про визнання винуватості.

У провадженні слідчих СВ Романівського ВП Новоград-Волинського ВП станом на 01.07.2019 перебуває 220 кримінальних проваджень, з яких в 3-х провадженнях  особам повідомлено про підозру.

Стан відшкодування збитків

Потребує покращення стан відшкодування збитків, заподіяних скоєними злочинами. Так, згідно статистичних даних загальна сума збитків, завданих кримінальними правопорушеннями у кримінальних провадженнях, досудове розслідування у яких закінчено слідчими СВ Романівського ВП у першому півріччі 2019 року складає 55,8 тис. грн., в тому числі до бюджету 19 тис. грн., з яких відшкодовано  28,6 тис. грн., що становить  51,3%.

Причинами такого становища є невжиття слідчими заходів забезпечення щодо відшкодування правопорушниками заподіяної шкоди.

Процесуальне керівництво

При здійсненні нагляду за додержанням законів під час досудового розслідування, у формі процесуального керівництва, прокурорами місцевої прокуратури надано 63 письмових вказівок.

Виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 3 вчинених кримінальних правопорушеннях, прихованих від обліку, з яких одне кримінальне провадження направлено до суду з обвинувальним актом.

Залишаються факти незаконного закриття кримінальних проваджень. Упродовж 2019 року скасовано 14 постанов про закриття кримінального провадження.

За результатами здійснення нагляду за додержанням законів під час досудового розслідування місцевою прокуратурою скеровано до ГУНП в Житомирській області та керівництва Новоград-Волинського ВП 7 листів про усунення виявлених порушень під час розгляду заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та здійснення досудового розслідування.

Злочинність серед неповнолітніх

Слід відмітити збільшення злочинів вчинених неповнолітніми, зокрема: упродовж першого півріччя 2019 року Романівським ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області зареєстровано 3 кримінальних правопорушення, вчинене 3 неповнолітніми, проти 2 кримінальних правопорушень, вчинених 4 неповнолітніми за  аналогічний період 2018 року.

Усі кримінальні правопорушення вчинені неповнолітніми у минулому та поточному роках розкриті.

Вжитими профілактичними заходами вдалося суттєво вплинути на ріст особливо тяжких злочинів. Як наслідок, на території Романівського району у першому півріччі 2019 року та за аналогічний період 2018 року особливо тяжкі злочини у сфері обігу наркотичних засобів вчинені неповнолітніми не реєструвались, також, упродовж першого півріччя 2019 року раніше судимими неповнолітніми злочини не вчинялись.

Стан підтримання публічного обвинувачення в суді

Виходячи з конституційних повноважень органів прокуратури, основні зусилля прокуратури спрямовувались на те, щоб результати судового розгляду кримінальних проваджень сприяли забезпеченню правопорядку в суспільстві, невідворотності покарання за вчинення злочинів, відновленню порушених прав і законних інтересів громадян та держави. Відтак, вживалися організаційні та практичні заходи до підвищення якості підтримання публічного обвинувачення в суді.

Прокурорами протягом січня-червня 2019 року підтримано публічне обвинувачення у 93кримінальних провадженнях, 46 з яких розглянуто судом з ухваленням обвинувальних вироків, в тому числі 8вироків ухвалено на підставі угод.

Прокурорами місцевої прокуратури прийнято участь у 6 засіданнях щодо розгляду судом питань, пов’язаних з виконанням вироків. Зокрема, розглянуто 6 подань Романівського районного сектору з питань пробації щодо звільнення осіб від призначеного судом покарання у зв’язку із закінченням іспитового строку. За результатами розгляду судом вказаних подань засуджених осіб звільнено від призначеного покарання у зв’язку із виконанням покладених судом обов’язків та закінченням іспитового строку.

Стан законності у сфері запобігання корупції

Новоград-Волинською місцевою прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, здійснюється систематичний аналіз стану законності у сфері запобігання корупції з метою попередження корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень у публічній і приватній сферах суспільних відносин.

Так, протягом 6 місяців 2019 року місцевою прокуратурою в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування виявлялись порушення вимог антикорупційного законодавства, в частині неподання та несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, порушення обмеження щодо суміщення та сумісництва з іншими видами діяльності та інше.

З метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню пов’язаного з корупцією правопорушення або невиконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», місцевою прокуратурою, в порядку ч.3 ст.65 Закону внесено 9 подань, 7 з яких розглянуто та задоволено.

У ході опрацювання відомостей із баз даних державних органів, єдиних державних реєстрів, інформацій органів влади та органів місцевого самоврядування місцевою прокуратурою встановлювались факти вчинення посадовими особами адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. У зв’язку з цим, до Управління захисту економіки у Житомирській області місцевою прокуратурою скеровано 4 матеріали перевірок для вирішення питання про складання відносно винних осіб протоколів про адміністративне правопорушення.

Також, упродовж 6 місяців  2019 року працівниками Новоград-Волинської місцевої прокуратури забезпечено обов’язкову участь при розгляді судами 37 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Крім того, місцевою прокуратурою у першому півріччі 2019 скеровано до суду 2 кримінальні провадження з ознаками корупції, зокрема:

– у березні поточного року до Новоград-Волинського міськрайонного суду для розгляду по суті направлено кримінальне провадження за обвинуваченням Гаврилюка В.М. у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.369 КК України (за фактом надання неправомірної вигоди службовій особі за не притягнення Гаврилюка В.М. до адміністративної відповідальності). Вироком Новоград-Волинського міськрайонного суду від 29.07.2019 Гаврилюка В.М. засуджено за ч.1 ст.369 КК України та призначено покарання у виді штрафу у розмірі 8500 грн.;

– 26.04.2019 до Баранівського районного суду спрямовано обвинувальний акт у кримінальному провадженні з ознаками корупції за ознаками злочинів, передбачених ч.ч. 2,3 ст.191 та ч.1 ст.366 КК України, який перебуває на розгляді в  суді.

Стан здійснення представницької діяльності, розгляду звернень, запитів громадян

Упродовж поточного періоду 2019 року Новоград-Волинською місцевою прокуратурою вживались заходи представницького характеру спрямовані на  захист інтересів держави. 

Так, упродовж вказаного періоду місцевою прокуратурою пред’явлено 26 позовів на загальну суму 46,2 млн. грн. у сфері захисту інтересів держави. Зокрема позови пред’являлись у бюджетній, земельній, природоохоронній сферах, у сфері відчуження комунального майна, а також щодо відшкодування шкоди заподіяної кримінальними правопорушеннями.

Упродовж вказаного періоду судами задоволено 20 позовів прокуратури  на загальну суму 14,8 млн. грн., відповідачами добровільно відшкодовано за закритими справами 32,7 млн. грн. Забезпечено реальне виконання судових рішень на загальну суму 10,8 млн. грн., за рішеннями судів до державної та комунальної власності повернуто понад 171 га землі. За результатами здійснення представницької діяльності зареєстровано 3 кримінальних провадження у сфері земельних відносин. Окрім того, за вказаний період безпосередньо прокурорами місцевої прокуратури забезпечено участь у розгляді судами 11 справах за позовами прокурорів.

Новоград-Волинською місцевою прокуратурою систематично  контролюється стан виконання судових рішень, винесених у справах за позовами прокурора. Так, за результатами вивчення виконавчих проваджень виявлені факти бездіяльності державних виконавців,  у зв’язку з чим, внесено 5 скарг на дії (бездіяльність) державних виконавців при виконанні рішень суду постановлених за позовами прокурорів. Наразі всі скарги розглянуті та задоволені, виявлені порушення усунуто. Винних осіб притягнуто до відповідальності.

У першому півріччі  2019 року до місцевої прокуратури надійшло 184 звернень громадян, юридичних осіб, із яких працівниками прокуратури вирішено 94 звернень, у тому числі задоволено із вжиттям заходів до усунення порушень 3 звернення. Надіслано за належністю в інші відомства для розгляду по суті 90 звернень. Із загальної кількості вирішених звернень з питань досудового розслідування вирішено 60 звернень, з них 38 звернень від учасників кримінального провадження. Прокурорами за вказаний період на особистому прийомі прийнято 43 громадян.

Крім того, до місцевої прокуратури з початку року надійшло  2 запити про надання інформації, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». За результатами розгляду вказаних запитів надано відповідні роз’яснення та 1 запит направлено за належністю.

Реалізовуючи принцип гласності, прокурори активно висвітлювали у засобах масової інформації результати своєї діяльності, які реально вплинули на поновлення прав громадян та захист інтересів держави.

Так, упродовж першого півріччя 2019 року прокурорами місцевої прокуратури здійснено 46 виступів у засобах масової інформації, до місцевих органів влади та місцевого самоврядування надіслано 18 інформацій про результати діяльності у регіоні.

З урахуванням викладеного, Новоград-Волинською місцевою прокуратурою й надалі вживатимуться визначені заходи, спрямовані на удосконалення та підвищення ефективності роботи забезпечення стану законності на території регіону, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави.