Вибрати За

Не підпалюйте траву! Лише в одному лісництві Романівського лісгоспу АПК з початку сезону згоріло 108,5 га лісу!

На території лісів ДП «Романівський лісгосп» АПК та по всій Романівщині майже кожного дня лісова охорона лісгоспу бореться з підпалами, які починаються з полів і переходять в зону лісу. Так, у Соболівському лісництві через недбалість людей, під час 11 пожеж, згоріло 108,5 га лісу.

6 квітня внаслідок займання сухої рослинності поблизу с. Костянтинівка вогонь палав у чотирьох кварталах. В наступні дні подібна ситуація сталася біля сіл Старочуднівська Гута, Межерічка, Карвинівка та Гремяче.

Не відпочивали, виснажені лісівники і на вихідних, бо змагалися з умисним вогнем поблизу с.Ягодинка і с. Борятин. В двох місцях були підпали полів, де знову ж таки пожежа перекинулась до лісу.

На гасінні кожної з пожеж задіяні були трактори, автомобілі для підвозу води, ранцеві оприскувачі, лісова охорона лісгоспу.

Прикро, що й на Великдень, 19 квітня, лісівникам довелося «святкувати» в лісі поблизу сіл Годиха та Станіславівка. Це була дуже масштабна пожежа. Самосіви поблизу лісу хтось підпалив одночасно в декількох місцях. Але завдяки вчасним і злагодженим діям і керівництва лісгоспу, і лісової охорони за дві доби пожежу було ліквідовано.

Приблизно така ж ситуація і в інших лісництвах Романівського лісгоспу АПК. Стомлені фізично і морально працівники лісової охорони Ольшанського лісництва теж, майже кожного дня, змагаються з палаючими самосівами, не допускаючи вогонь до лісу. Поблизу сіл Бубне, Голубин, Нивна, Омельне, Яблунівка, Велика Козара та смт. Романів у пожежогасінні були задіяні трактори, водовози, ранцеві вогнегасники і 10-15 чоловік лісової охорони. Найзбитковішими були пожежі біля сіл Голубин та Нивне. Як наслідок маємо десятки гектарів спаленого лісу та лісових культур.

Лісівники Романівщини звертаються до жителів району – ліси нині вкрай чутливі до вогню, маленька іскра приводить до величезних пожеж. Підпалюючи самосіви та траву – ви призводите до трагедій, спалюєте легені планети. Найприкріше, що більшість пожеж призведені навмисними підпалами сухої рослинності. Тож лісівники нагадують і про відповідальність,  штраф за пожежі в лісі нині становить від 1530 грн до 15300 грн.

Романівський лісгосп АПК