Вибрати За

Не модні, не стильні, але рятують життя: одягайте світловідбиваючі жилети чи стрічки у темну пору доби

З другої половини осені день стає надзвичайно коротким. На роботу йдемо – ще темно, повертаємося – вже темно. І це – найнебезпечніша пора для пішоходів, адже темний одяг робить вас абсолютно непомітними на дорозі.

Так, багато хто соромиться одягнути світловідбиваючий жилет – не хочеться бути схожим на працівника дорожніх служб, жилет приховує таку гарну нещодавно придбану куртку, псує фігуру, тощо. Але Вас у Вашому красивому вбрані на дорозі не видно! Ні у чорному, ні у сірому, ні навіть у білому! На жаль, інколи водії помічають пішоходів запізно.Життя одне! Одягніть жилет чи бодай світловідбиваючі браслети і пов’язки на руки, зробіть світлоповертаючі нашивки на наплічники та сумки своїм дітям, приладнайте світлоповертаючі елементи до велосипедів.

І якщо ж так сталося, що ви йдете темною вулицею і не маєте на разі світловідбиваючих елементів – увімкніть ліхтарик на телефоні і не йдіть посеред проїжджої частини.

Водії ж мають суворо дотримуватися правил дорожнього руху і в жодному разі не перевищувати швидкість.

Помітність на дорозі – запорука безпеки
Дисциплінованість пішохода – запорука його безпеки на дорозі :: Служба  автомобільних доріг у Волинській області

Варто зауважити, що цієї весни Спілка Порядок і Справедливість роздала сотні жилетів та тисячі пов’язок зі світлоповертальними елементами. У день, коли жилети та пов’язки роздавали, Романів, Биківка та інші населені пункти враз ставали яскраво помаранчевими чи салатовими. Пішоходів і велосипедистів було видно за сотні метрів. Нині ж людей у жилетах чи з пов’язками – одиниці.

Лише за останні 7 днів на Романівщині трапились кілька страшних смертельних ДТП. Шановні пішоходи та водії, дотримуйтесь правил дорожнього руху! Життя – то найцінніше!