Вибрати За

Несіть померлим молитву й спомин, а не сміття: на Романівщині заборонено використовувати штучні квіти під час поминальних днів
Цими вихідними на кладовищах Романівщини проведуть поминальні дні.

Твій Романів вирішив ще раз нагадати: використовувати штучні квіти та вінки на Романівщині заборонено – 31 березня виконком Романівської селищної ради заборонив покладання штучних квітів та виробів з пластику на кладовищах та інших місцях поховання. Також заборонив продаж пластикових квітів.

Екологи пояснюють, що пелюстки штучних квітів виготовляють із синтетичних тканин – поліестеру, латексу, органзи, оброблених різними хімічними складовими. Для їх фарбування використовуються переважно анілінові фарби – досить токсичні сполуки, які можуть чинити негативний вплив на здоров’я. Стебла, бутони і інші декоративні елементи роблять із пластику, найчастіше з ПВХ, теж досить токсичного. Серцевини і дрібний декор можуть виготовлятися з пінопласту, який при нагріванні (наприклад, на сонці) здатний виділяти канцерогенну речовину – стирол.

Переробці штучні квіти не піддаються, у них присутні багато побічних матеріалів, які важко розділити (тканину, метал, часто запаяний всередину пластика). Тому вони, як і штучні вінки, та інша подібна атрибутика, рано чи пізно опиняються на смітнику, виділяючи токсичні речовини і забруднюючи ґрунт, повітря, ґрунтові води. Час їх розкладання в землі дуже тривалий – понад 100 років! А при спалюванні у довкілля виділяються важкі метали і діоксини – стійкі органічні забруднювачі, що мають канцерогенну дію і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань.

Підтримують позицію екологів і романівські священники, які нагадують прихожанам про шкідливість пластикових атрибутів і про важливість щирої молитви про померлих.