Вибрати За

На сесії депутати скоротили штат селищної ради, внесли зміни у склад виконкому і створили Книгу рекордів Романівської громади
25 червня відбулася чергова сесія Романівської селищної ради.

Сесія розпочалася з вітань директору Романівської ДЮСШ Віталію Василівському з нагоди ювілею.

На сесії депутати проголосували за Програму відшкодування частини кредитів окремим пільговим категоріям населення Романівської територіальної громади на впровадження енергозберігаючих заходів у 2021-2025 роках. Зокрема програма передбачає відшкодування до 10% кредиту, але не більше 2 тис.грн., учасникам бойових дій або сім’ях загиблих учасників.

Депутати розглянули питання освіти, культури, комунальної власності. Внесли зміни до структури та штатного розпису Романівської селищної ради, зокрема скоротили 1 штатну одиницю у відділі земельних відносин та екології, 2 штатні одиниці у фінансовому управлінні, 1 штатну одиницю у відділі організаційної роботи. В центрі надання адміністративних послуг одну штатну одиницю додали.

На розгляд депутатів винесли питання внесення змін до складу виконавчого комітету: голову ГО “Глорія” Гаврилюка Олександра пропонували виключити, а включити Жанну Пасенко. Такі зміни аргументували заявою Олександра Івановича, який просив виключити його зі складу виконкому через неможливість дістатися в залу засідань (Олександр Іванович пересувається на інвалідному візку, а зала засідань знаходиться на другому поверсі, пандуса немає). Депутати висловилися категорично проти такого рішення, озвучили пропозиції “скинутися” фракціями на придбання підйомника, депутат Іван Кіндрук запропонував безкоштовно надати частину матеріалів для облаштування зйомного пандуса. Разом з тим депутати запропонували до моменту встановлення пандуса в Романівській селищній раді проводити засідання виконавчого комітету у приміщеннях, де облаштовані зручніші умови для людей з інвалідністю, наприклад у Будинку культури. Депутати не голосували за виключення зі складу виконкому Олександра Гаврилюка, проте проголосували за включення Жанни Пасенко у склад виконкому.

Також на сесії депутати адресували два звернення: одне з них стосується адресної доставки пенсій – просили зберегти мережу адресної доставки пенсій та інших соціальних виплат жителям сільської місцевості  у повному обсязі; інше – адресоване нардепу Сергію Кузьміних з проханням не голосувати за законопроєкт, який передбачає, що акцизний податок на роздрібну торгівлю тютюновими виробами більше не надходитиме у місцевий бюджет. Таким чином Романівська селищна рада втрачатиме понад 1 млн. грн. надходжень щороку. Тож депутата під час голосування просять висловитися “проти”.

Також на сесії депутати проголосували за створення Книги рекордів Романівської громади. Книга має стимулювати проведення різноманітних конкурсів, залучення до активної діяльності під час масових заходів жителів громади. Зокрема, як пояснили на сесії, під час проведення свят фіксуватимуть певні місцеві рекорди, як приклад – найбільший пиріг чи найбільший виріб із соломи, тощо.