Вибрати За

На Романівщині фахівці перевірятимуть чи подіяла вакцина від сказу для диких тварин

На Романівщині фахівці перевірятимуть чи подіяла вакцина від сказу для диких тварин.

Про це Твій Романів повідомили у районному управлінні Держпродспоживслужби.

Як повідомляв Твій Романів, у вересні цього року в області провели осінню кампанію із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Зокрема з літаків розкидали вакцини-брикети. Нині ж, з початком сезону полювання на хутрових, на Романівщині проведуть відстріл лисиці червоної з подальшим відбором біологічного матеріалу для лабораторних досліджень. Дослідження буде проводитись на наявність вірусу сказу, а також на наявність імунітету проти сказу. Відстріл буде проводитись з 07.11.2020р. по 21.12.2020 року.

Романівська районна державна  лікарня ветеринарної медицини продовжує приймати лисячі вуха для оформлення документів про преміювання мисливців за проведений відстріл лисиці червоної.

Нагадаємо, лиси є найбільшими поширювачами сказу, вони легко заражують і диких, і свійських тварин, які в свою чергу можуть передати збудник людям. Сказ для людини – смертельна невиліковна недуга.

Загалом, станом на 1 листопада Романівський район є благополучним щодо захворювання на сказ. За 10 місяців було направлено 2 проби біологічного матеріалу від тварин з підозрою  на сказ для лабораторного дослідження (собака с. Хижинці, бобер с. Новопрутівка). В обох випадках сказу не виявлено. 

Разом з тим в районі були випадки, коли домашні собаки та коти травмували людей. Так, фахівці 16 разів здійснювали нагляд за тваринами, аби виявити чи не мали вони ознак сказу – хвороби не виявили.