Вибрати За

На Романівщині з літака розкидатимуть вакцини від сказу для диких тварин

На території Житомирської області планується  проведення осінньої кампанії із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних  тварин проти сказу. На території Романівського району орієнтовно дана кампанія буде здійснена в строки із 02.09.2020 по 10.09.2020року.

Про це Твій Романів повідомили у районному управлінні Держпродспоживслужби

Обробці підлягатиме 25 481 км² території Житомирської області, що становить 85% загальної площі області.

Загалом буде розповсюджено 637,025 тис. доз вакцини, з розрахунку на 1 км² по 25 доз вакцини.

Висота польоту повітряних суден 500-800 м., відстань між смугами розкладання 500 – 1000 м.

Застосовуватиметься вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак» виробництва ТОВ «Укрветпромпостач» м. Бровари.

Вакцина в своєму складі містить атенуйований (штучно послаблений) штам вірусу сказу SAD Bern та біологічний маркер (антибіотик тетрациклінового ряду).

Після прокушування полімерного блістера всередині поживної принади вакцинний вірус потрапляє на слизову оболонку порожнини рота і піднебінної мигдалини. Організм вакцинованої особини розпізнає вірус як чужорідне тіло, активує імунну систему на вироблення віруснейтралізуючих антитіл. Тварини  отримують захист від інфікування вірулентним польовим вірусом сказу та не поширюють сказ.

Захисний ефект від застосування вакцини спостерігається лише в не інфікованих тварин. Наявність материнських антитіл до сказу може впливати на виникнення захисного імунітету у тварин.

Формування імунітету у вакцинованих тварин складає 21 день і триває мінімум 1 рік.