Вибрати За

Пожежа за пожежею: на Романівщині горять поля, суха трава на кладовищі, будівля та смітник

За добу в Житомирській області виникло 85 пожеж, із них 63 – суха трава. На Романівщині з 18 по 20 березня включно трапилося 10 пожеж.

Про це Твій Романів повідомили у Романівському РС УДСНС.

Як повідомляв Твій Романів, 18 березня пожежі трапилися у Нивні та Прутівці, де горіла суха трава. Рятувальники повідомляють, що того ж вечора горіла суха трава у Ягодинці. Туди на гасіння залучались чуднівські рятувальники, так як їм ближче до села, а була серйозна загроза перекидання вогню на житлові будинки.

19 березня на Романівщині палала суха трава поблизу Олександрівки – рятувальники загасили. В результаті вигоріла площа 3 га. В обідню пору за с. Корчівка в сторону Романівки вигоріло 2 га. Увечері гасили польське кладовище у Романові, там вигоріло 0,5 га, а в Мирополі гасили траву на площі 1 га.

Уже сьогодні, 20 березня, рятувальники виїжджали кілька раз: у Мирополі горіло 200 кв.м сміття, у Ягодинку виїжджали чуднівські рятувальники гасити суху рослиність, де знову була загроза перекидання вогню на житлові будинки, а одночасно з ними романівські рятувальники гасили траву поблизу Товщі, теж впритул до будинків. Завершивши гасіння, поїхали на допомогу в Ягодинку, проте були змушені звернути в с. Лісна Рудня, звідки повідомили про загоряння сухої рослинності. Тим часом чуднівські рятувальники, які гасили поле в Ягодинці, не завершивши гасіння, а лише локалізувавши, терміново покинули місце і поїхали гасити житловий будинок у Карвинівці. Романівські рятувальники, які завершили гасіння в Лісній Рудні, поїхали в Ягодинку завершувати гасіння.

Рятувальники закликають припинити знищувати довкілля! Підпалюючи траву або не контролюючи багаття, залишаючи їх без догляду, ви вбиваєте всю живу екосистему, гинуть тварини, часто вогонь перекидається на житлові будинки чи господарчі будівлі. Доприкладу у квітні минулого року в Романівську ЦРЛ доставили дідуся, який разом з дружиною спалював суху траву біля свого дому, вогонь вийшов з-під контролю, гасячи пожежу загинула жінка, чоловік помер в лікарні. А в с. Червоні Хатки господиня спалювала суху городину, а згоріли сусідський хлів та сінник, в Мирополі вітер роздмухав наче зовні згасле вогнище, в якому господар спалював сміття, і спопелив господарську будівлю, подібних випадків – десятки.

Бережіть себе і природу!