Вибрати За

На Житомирщині з 11 квітня розпочнеться нерестова заборона вилов риби та раків

З 11 квітня на Житомирщині розпочинається нерестова заборона

Про це повідомляє Житомирський рибоохоронний патруль

Враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства НААНУ, Житомирським рибоохоронним патрулем підписано наказ про встановлення заборони на вилов риби у нерестовий період.

Відповідно до наказу забороняється вилов водних біоресурсів у такі строки:
– у річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) – з 11 квітня по 30 травня;
– у водосховищах – з 11 квітня по 20 червня;
– у придаткових водоймах (непроточних при найнижчому рівні води: протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) – з 11 квітня по 10 липня.

Місцями нересту вважати всі рибогосподарські водні об’єкти, підконтрольні Житомирському рибоохоронному патрулю, крім тих, що знаходяться в межах населених пунктів, де дозволяється любительське та спортивне рибальство з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком або спінінгом. Добова норма вилову 3 кг риби на одного рибалку.Крім того, до 30 червня (включно) триває заборона на вилов раків.

Житомирський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. В управлінні Держрибагентства у Житомирській області функціонує телефона «гаряча лінія»: (067) 414 60 74. Про порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти за вказаним номером телефону.