Вибрати За

Начальник відділу РТЦК та СП у Романові розповів про особливості осіннього призову 2021
З 1 жовтня 2021 року розпочинається осінній призов громадян України на строкову військову службу.

За інформацією ТВО начальника 8 відділу смт Романів Житомирського РТЦК та СП майора Костянтина Хроловича з Романівської та Миропільської територіальних громад призову на строкову військову службу підлягають 500 громадян. З них будуть призвані 19 юнаків: до Державної Прикордонної Служби – 2 громадян, до Національної Гвардії України – 8 громадян, та до Збройних Сил України – 9 громадян.

Відправка призовників до обласного збірного пункту розпочнеться з 6 жовтня по 14 грудня 2021року.

Що потрібно знати призовнику.

Громадяни призовного віку, які не отримали повісток, або яким за будь-яких обставин повістка не надійшла, зобов’язані з’явитись до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку чергового призову, визначеного Указом Президента України. При собі мати документи, які посвідчують особу та приписне посвідчення.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» строки проходження строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюються:

  • для солдат і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, – до 18 місяців;
  • для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістр, – до 12 місяців.

Строк проходження строкової військової служби визначається законодавством України залежно від наявності у особи відповідного ступеню вищої освіти (магістр), а не від факту отримання вищої освіти.

Не підлягатимуть призову та надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються: у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання; у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти; у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти; у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання; в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

НАГОЛОШУЄМО:

Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», уведеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року №744, призвані до Збройних сил України та інших військових формувань строковики не залучаються до виконання бойових завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил.

8 відділ Житомирського РТЦК та СП