Вибрати За

Місяць широкомасштабного вторгнення. Чим можна стати корисним у Романівській громаді?

24 березня уже минув місяць, як росія здійснила широкомасштабне вторгнення в Україну, почала нещадно бомбити і громити мирні українські міста. 8 років і 1 місяць страшної війни…

На Романівщині відносно тихо і Романівщина з усіх сил намагається бути надійним тилом.
Хочете стати корисним для країни? Що можна зробити:

  • доєднатися до “Берегині”. Волонтерський штаб здійснює заготівлю продуктів та готових харчів, які можна приносити, їх заморозять і передають на ЗСУ. Можна плести і в’язати сітки (тут навчать як це робити правильно), робити нарізки тканини для сіток природних кольорів землі і трави без яскравих вкраплень (можна приносити вже нарізані). Можна просто прийти і вам знайдуть роботу. Станом на 24 березня штаб шукає 5-літрові газові балони типу Таганок та чорну широку щільну резинку.
  • допомогти біженцям житлом. Маєте дім, квартиру чи навіть кілька вільних кімнат – допоможіть тим, хто тікає від пекла війни. Щодня на Романівщину прибувають десятки людей з Гостомеля, Ірпеня, Бучі, Чернігова, Києва, Харкова, тощо. Житло потрібне постійно. Романівська селищна рада збирає інформацію про тих, хто готовий надати помешкання переселенцям і організовує їх заїзд. До речі держава у такому випадку компенсує частину витрат на комуналку для власників.
  • допомогти освітянам. Відділ освіти шукає волонтерів психологів і логопедів, які б могли працювати з дітками-переселенцями. Також можна допомогти з канцелярією для маленьких і старших учнів, які приїхали на Романівщину з зони бойових дій і їм потрібні зошити, ручки і т.д.
  • допоможіть сусідам і немічним чи стареньким знайомим. Багато місцевих жителів нині лишилися на самоті, сини поїхали боронити країну, доньки з внуками виїхали, рятуючи діток. А хтось і до війни жив сам, зараз перебуває у стресі і не може справитися з буденними справами. Сходіть в магазин, принесіть води з криниці, допоможіть випрати речі, підтримайте просто розмовою – це теж дуже важливо.
  • прибирайте. І не лише біля свого двору. Приберіть біля двору старенької сусідки, приберіть біля подвір’я бійця, який нині на фронті, візьміть мішки і зберіть сміття біля ігрового майданчика, на який водите гратися свою дитину.
  • працюйте. ФОПи і підприємства мають продовжувати роботу. За можливості беріть на роботу нових працівників. Сплачені податки – це підтримка економіки. Це теж важливий фронт, адже держава має утримувати об’єкти критичної інфраструктури і сплачувати витрати за енергоносії та опалення. Виплачені вами вашим працівникам зарплати – це спокій в сім’ях, які матимуть за що придбати їсти .
  • не порушуйте правила. Не виходьте у комендантську годину, не провокуйте тероборону неадекватною поведінкою, не вживайте алкоголь і тим паче не продавайте його. Не підпалюйте сухостій.
  • не сваріться. Зараз кожен без виключення перебуває у сильному стресі. Емоції переповнюють і злість важко контролювати. Але за можливості не провокуйте конфлікти. Зараз нам потрібно бути як ніколи єдиними. Єдність, спільність і взаємопідтримка – це те, чого ніколи не зрозуміти і не здолати нашому ворогу.