Вибрати За

Краєзнавчий музей Романівщини тимчасово закрили – облаштовують новий зал та розширюють експозиції

Краєзнавчий музей Романівщини тимчасово закрили на ремонт. Адже досі в музеї працювали лише дві зали, а ще дві – чекали своєї черги. Нині фонд музею суттєво поповнився, планується розширити діючі експозиції іншими предметами, тож музей тимчасово закрили для відвідувачів

Про це Твій Романів повідомив директор Краєзнавчого  музею Романівщини Юрій Кондратюк.

«За погодженням з районною державною адміністрацією, районною радою та сектором культури РДА, музей закрили на ремонт. Власне, ці роботи назріли давно і в першу чергу були викликані надходженням великої кількості експонатів. Раритетні експонати до нас прийшли поштою від нашого земляка Івана Багінського (нині працює в Немирівській міській раді). Раритетні документи надійшли з Польщі від пані Терези Бревчак Журавіної, коріння якої з Романівщини. Є дуже багато нових надходжень “несерійних” виробів Романівського склозаводу. Також люди, котрі не захотіли повідомляти своє ім’я, передали до музею велику колекцію монет. Отже і постало питання зміни, доповнення  і значного розширення експозиції. Плануємо відкрити третю залу і вже є добрі напрацювання на четверту», – зазначає Юрій Кондратюк.

Він повідомляє, що в музеї власними силами будують повноцінне фондосховище, продовжують роботи з упорядкування території та будівництва стилізованої огорожі.

Роботи, які нині проводять в музеї, проводяться не за кошти бюджету, а своїми силами, величезну допомогу надають небайдужі жителі селища та району, долучаються спонсори та меценати – місцеві підприємці та бізнесмени.. Тож адміністрація музею звертається до жителів селища допомогти завершити роботи. Зокрема в даний час вкрай необхідні: фанера, плити ОSB, різного розміру саморізи і кріплення, звичайна фарба для підлоги і стелажів. Необхідні кошти для спеціального повноформатного друку ксерокопій документів і картин з Палацу Ілінських.

Жителів району також просять долучитися до поповнення фондів. Шукають старовинні меблі, стільці, одяг, вироби нашого склозаводу і будь-які старожитності.

Музей буде вдячний за будь-яку допомогу.

Телефон для довідок – 0976671345