Вибрати За

Краєзнавчий музей Романівщини готує до відкриття новий зал з етнографічною експозицією

Краєзнавчий музей Романівщини розвивається, активно поповнює фонд та незабаром відкриє ще один зал з новою експозицією.

Про це Твій Романів розповів Юрій Кондратюк, директор Краєзнавчого музею Романівщини, Заслужений працівник культури України.

«Протягом останніх 6-8 місяців навколо музею встановлена та оброблена від атмосферних впливів стилізована огорожа (вона ще не закінчена – над нею має бути дашок). Встановлена  та налаштована водовідвідна система, яку придбали дещо раніше.  Облаштовано та пофарбовано кімнату фондосховища. За цей час музейний фонд поповнився багатьма цікавими, а іноді рідкісними експонатами. А головне, що при повній зміні експозиції, музейні працівники завершують підготовку відкриття ще одного залу, який умовно можна назвати етнографічним», – зазначив Юрій Кондратюк.

Розвитку  закладу музей завдячує меценатам, благодійникам та небайдужим людям, які постійно докладають багато зусиль та власних фінансів для покращення умов діяльності закладу.

«Ми щиро і приємно здивовані зацікавленістю у допомозі і підтримці від абсолютно різних людей. Багато хто з них говорить: «це ж не для вас чи для нас, це для людей Романівщини та гостей району». Величезну допомогу Краєзнавчому музею Романівщини постійно надає депутат обласної ради, генеральний директор ТОВ «ВІВАД-09» – Ігор Ходак. Велику допомогу у зведенні огорожі надав Романівський лісгосп АПК (керівник Іван Мельник). Декілька днів тому  супермаркет «Наш Край» (власник Богайчук Валентин) передав музею сучасну фарбу-антисептик для обробки і фарбування огорожі. Трохи раніше для господарських потреб (для фарбування внутрішньої господарчої  частини огорожі і фондосховища) фермерське господарство на чолі з депутатом районної ради Аркадієм Губертом передало музею велику кількість фарби. Дуже багато підприємців, установ, господарств надають допомогу музею, за що щиро вдячний, це: ФОП Шифрук Сергій, ФОП Гуменчук Олександр, ПП Мичківський Олександр, ПП Мухін Ігор, лісничий Романівського лісництва Баранівського лісгоспу Білостенний Сергій, ФОП Дубель Віктор, підприємець Буліч Руслан , підприємець Бобков Олег, підприємець з м. Житомир Віктор Трубій, підприємець Олександр Ткачук, Олександр Малявський, Станіслав Твардовський і ще багато-багато-багато…», – розповів Юрій Кондратюк.

Директор музею розповідає, що є люди, які підтримують і допомагають своєю працею: один романівчанин викосив територію, інший – реставрував старовинного навісного замка і зробив до нього ключ (на ворота).  Інший чоловік просто прийшов і допоміг тим, що порізав скло для вітрин.

«Ну і звісно, що ми мали і маємо постійну підтримку і допомогу сектору культури РДА (керівник Альона Лободзінська), Романівської селищної ради (Катерина Мирончук, Віктор Капінус), райдержадміністрації (Василь Флуд) та районної ради (Олександр Кондратюк). Ми щиро вдячні тим, хто надавав і надає допомогу! Ми щиро вдячні тим, хто приносить до музею нові і нові цікаві експонати!», – зазначає Юрій Кондратюк

Для поповнення фондів і експозиції, працівники музею закликають до співпраці усіх земляків.

Музей зацікавлений у несерійних або ж просто рідкісних виробах Романівського та  Биківського склозаводів. В музеї є велика потреба у експонатах – продукції Миропільської  паперової  фабрики. Оскільки в музеї зібралась чималенька колекція рідкісної старовинної цегли, будуть вдячні за її поповнення.  Необхідні старожитності: реманент і інструмент, вишивані і ткані речі, предмети посуду, меблі, домашня приіконна лампадка, залишки мармурових скульптур із графського парку. В музеї започатковано невелику бібліотеку книг, написаних романівчанами, або про Романів і його жителів. Тому шукають такі видання.

Зверніть увагу на речі, які маєте у власних будинках. Інколи старі речі бабусь і дідусів, які лежать на горищі, попри те, що здаються непотребом, мають справжню історичну цінність і їх треба лише реставрувати.

Музей запрошує до співпраці! 

Телефон 097-6671345, Житомирська обл., смт Романів, вул. Коцюбинського 20.