Вибрати За

Колишнього голову селищної ради звинувачують у використанні службового становища та витраті 350 тис. грн. бюджетних коштів

Витрата майже 350 тис. грн бюджетних коштів – на Житомирщині екс-селищного голову обвинувачують у зловживанні службовим становищем.

Прокурори Чуднівської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього посадовця за фактом зловживання службовим становищем, тобто умисному використанні службового становища всупереч інтересам служби з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Слідство встановило, що кримінальне правопорушення колишній селищний голова скоїв у 2018-2019 роках, під час закупівлі природного газу для опалювання приміщень лікарні, школи, дитсадка та сільської ради.




Зокрема, посадовець неправомірно до основних двох договорів, укладених з приватним товариством, уклав ще 10 додаткових угод, якими більше, аніж удвічі – на 65 % – збільшено закупівельну ціну, та, відповідно, зменшено об’єм товару. На підставі підписаних ним документів товариство поставило на 40 тис. м3 газу менше, а кошти отримало як за обумовлений в основних договорах об’єм.

За результатами проведеної експертизи, на рахунок постачальника з бюджету зайво перераховано майже 350 тис. грн.

Прокурорами, з метою відшкодування завданих збитків, заявлено позов про стягнення з фігуранта справи зазначеної суми у повному обсязі. 

Також накладено арешт на майно обвинуваченого, а саме, 4 земельні ділянки загальною площею 4 га та два транспортні засоби.

Зловживання посадовця викрито за процесуального керівництва Чуднівської окружної прокуратури, Управлінням СБ України в області спільно з відділення поліції №1 Житомирського райуправління поліції, яке проводило досудове розслідування.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Чуднівська окружна прокуратура

Як повідомляв Твій Романів, у січні 2022 прокуратура через суд вимагала стягнути з постачального підприємства понад 230 тис.грн. за непоставлений газ, обумовлений в договорі, Миропільській селищній раді. Ще раніше прокуратура стягнула з газопостачальника 125 тис. грн. за непоставлений газ Миропільській селищній раді.